ثبت نام افراد فاقد شناسنامه اینترنتی شد

به گزارش مجله راهدیو، رئیس سازمان ثبت احوال کشور از راه اندازی سامانه الکترونیکی جهت ثبت نام فاقدین شناسنامه اطلاع داد و گفت: ثبت نام این افراد با راه اندازی سامانه الکترونیکی http://faghedin.sabteahval.ir صورت می گیرد.

ثبت نام افراد فاقد شناسنامه اینترنتی شد

به گزارش تسنیم، هاشم کارگر؛ معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره تخصیص شناسه و صدور کارت موقت برای فاقدین شناسنامه اظهار کرد: با توجه به رویکرد های دولت سیزدهم و وزیر کشور مبنی بر مشخص تکلیف افراد فاقد شناسنامه، سازمان ثبت احوال کشور در سال 1401 با مهیا کردن زیرساخت های لازم، اختصاص شناسه واحد برای ایرانیان فاقد شناسنامه را در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون به منظور تسهیل امور شهروندان، ثبت نام این افراد با راه اندازی سامانه الکترونیکی http://faghedin.sabteahval.ir صورت می گیرد، گفت: این امر به منظور شناسایی، صدور کارت موقت و در نهایت مشخص تکلیف افراد فاقد شناسنامه با هدف استفاده از خدمات اجتماعی در راستای تکالیف دستورالعمل مقابله با فقر مطلق و یاری به ایجاد سازو کار های قانونی برای ارائه خدمت به این افراد و کاهش هزینه های حاکمیتی اجرا شده است.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: تا پیش از راه اندازی این سامانه بیش از 11 هزار پرونده در ادارات کل ثبت احوال استان ها تشکیل و به این افراد شناسه اختصاص یافته است که حدود پرونده آنالیز و مشخص تکلیف شده اند و برای سایر افراد کارت شناسایی موقت صادر شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: رسیدگی به درخواست ها مطابق قوانین و مقررات و در صورت لزوم طرح در شورای تأمین شهرستان ها به انجام خواهد رسید و کوشش بر آن است که تأیید یا رد تابعیت ایرانی این افراد و مشخص تکلیف پرونده های آنان در سریع ترین زمان ممکن به انجام رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 558

به "ثبت نام افراد فاقد شناسنامه اینترنتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام افراد فاقد شناسنامه اینترنتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید