نگاهی به طراحی داخلی اولین هتل فضایی لوکس جهان

به گزارش مجله راهدیو، تصاویری از طراحی داخلی اولین هتل فضایی لوکس جهان، با نام ایستگاه آئورورا، برای اولین بار در روز پنج شنبه هفته گذشته رونمایی شد. Orion Span به وسیله استارتاپی که بر پایه فن آوری فضایی آمریکا طراحی و پیشرفته است، طرح کلی یک ایستگاه فضایی تمام مدولار را تهیه نموده که به طور همزمان قادر به میزبانی از 6 نفر به اضافه دو گروه از کارکنان اصلی است و مدت زمان این تور فضایی هم 12 روز خواهد بود.

نگاهی به طراحی داخلی اولین هتل فضایی لوکس جهان

برنامه این است که اگر ایستگاه فضایی، به موقع در سال 2021 پرتاب و در جهت مستقر گردد، این هتل فضایی می تواند از اولین گروه مهمانانش در سال 2022 پذیرایی کند.

فرانک بانگر، مدیر عامل و بنیانگذار پروژه Orion Span در بیانیه ای که سال قبل صادر کرد، گفت: هدف ما این است که فضا را برای همه قابل دستیابی کنیم. ایستگاه آئورورا، به محض پرتاب، قابلیت سرویس دهی را خواهد داشت و می تواند مسافران را با قیمتی بسیار کمتر (!!!) از آنچه تا به حال مطرح بوده، سریعا به فضا بفرستد. گویا این مبلغ برای مدیر عامل، مبلغ کمی است، گرچه به نسبت مخارج هنگفت سفرهای فضایی و باتوجه به مدت زمان این تور و امکانات هتل، می توان این مبلغ را، مبلغ معقولی دانست.

تجربه فضانوردی

با اینکه سفری 10 میلیون دلاری، برای یک تعطیلات دو هفته ای، خارج از بودجه بیشتر افراد است، اما Orion Span ادعا می نماید که در ازای این مبلغ، یک تجربه واقعی و دقیق فضانوردی را در اختیارتان قرار می دهد. بانگر می گوید: در گذشته، فرایند تعلیم و آموزش برای آماده سازی مسافران، جهت بازدید از ایستگاه های فضایی، 24 ماه زمان لازم داشت، اما برای کاهش هزینه ها، ما این مدت زمان را در قالب یک دوره 3 ماهه فشرده نموده ایم.

ایستگاه آئورورا: Orion Span به وسیله استارت آپی که بر پایه فن آوری فضایی آمریکا طراحی و پیشرفته است، امیدوار است بتواند اولین هتل لوکس جهان را به فضا پرتاب کند.

12 روز در مدار: این ایستگاه فضایی تمام مدولار، علاوه بر دو گروه از کارکنان، برای میزبانی از 6 نفر به طور همزمان، طراحی شده و مدت زمان این تور فضایی، 12 روز خواهد بود.

2 سال دیگر: تیم فعال در این پروژه امیدوارند که در سال 2021 به اولین مهمانان ایستگاه آئورورا خوشامد بگویند.

ابعاد: ایستگاه آئورورا، حدودا 12 فوت عرض و 35 فوت طول دارد، چیزی شبیه به ابعاد یک جت عظیم شخصی.

داخل هتل: مسافران، ضمن لذت بردن از هیجان بی وزنی، می توانند در سرتاسر هتل حرکت نمایند و از پنجره های ایستگاه، منظره ها شمالی و جنوبی آئورورا را دیدن نمایند.

فضای خواب: فرانک بانگر مدیر عامل و بنیانگذار پروژه Orion Span می گوید: با توجه به اینکه کپسول های مخصوص خواب، غذای مصرفی در طول سفر و شکل طراحی برخی از جزئیات، به خواست مسافران قابل تنظیم و تغییر هستند، می توان گفت که آئورورا، آغاز دوره جدیدی از سفرهای فضایی را کلید زده است.

در طول این سفر 12 روزه، مسافران فوق ثروتمند، در ارتفاع 300 کیلومتری از سطح زمین و در مدارهای پایینی پرواز می نمایند؛ جایی که شاهد منظره های باور نکردنی از این سیاره آبی خواهند بود. این هتل، هر 90 دقیقه، یک بار به دور کره زمین می چرخد و این بدان معناست که مهمانان، در هر 24 ساعت 16 بار طلوع خورشید را خواهند دید.

قهرمانان محلی

حضور فعال در گروه، شامل مشارکت در تجارب تحقیقاتی هم می گردد؛ کارهایی مانند پرورش مواد غذایی در حین سفر - گیاهان و موادی که مهمانان، آن را به اسم یک سوغاتی فوق العاده و کمیاب با خود به زمین می برند- و پرواز بر فراز شهرها و زادگاه افراد.

پینگ پنگ در حالت بی وزنی هم یکی از تفریح هاست، که با ابزار و تجهیزات لازم برای شناور ماندن تکمیل می گردد.

مهمانان می توانند از امکانات تماس ویدئویی زنده با نزدیکان به وسیله اینترنت پرسرعت، استفاده نمایند و زمینی ها، با دانستن تاریخ بازگشت، می توانند مراسم خوشامدگویی و استقبال از این قهرمانان محلی را برپا نمایند.

بانگر می گوید: با توجه به اینکه کپسول های مخصوص خواب، غذای مصرفی در طول سفر و شکل طراحی برخی از جزئیات به خواست مسافران انجام می گیرد، می توان گفت که آئورورا آغاز دوره جدیدی از سفرهای فضایی را کلید زده است و در جایگاهی بسیار بالاتر از قبل ایستاده است.

مهمان ها قبل از ترک زمین، یک دوره سه ماهه آموزشی را تحت نظر خودِ Orion Span می گذرانند و گواهینامه مربوطه را دریافت می نمایند. Orion Span ، در زمینه صنایع هوا فضا یک تیم با سابقه دارد که روی هم رفته بیش از 140 سال، تجربه حضور انسان در فضا را دارند.

سفرهای چارتری

Orion Span، تنها مجموعه ای نیست که به شکل جدی در زمینه جابه جایی مرزهای سفرِ حرفه ای به فضا، فعالیت می نماید. Axiom Space، شرکتی که با یک مدیر سابق ایستگاه فضایی بین المللی در تگزاس، در زمینه نظارت همکاری می نماید هم، برنامه هایی دارد تا بتواند در سال 2024 یک ایستگاه فضایی مالی را در مدار زمین قرار بدهد.

آنها می گویند که برنامه بردن مسافر به ISS (ایستگاه های فضایی بین المللی) در سال 2020، محقق خواهد شد و این برنامه در گام بعدی، به انتقال مسافر به ایستگاه فضایی شخصی، تغییر شرایط می دهد.

Axiom Space، هنوز حد و حدود هزینه های احتمالی برای پیاده سازی ایده های مسافرتی اش را اعلام ننموده است، اما می گوید که این قیمت، هر چقدر هم که باشد، قطعا بسیار پایین تر از هزینه هایی است که گردشگر های فضایی قبلی، مثل دنیس تیتو، پرداخته بودند؛ بنا بر گزارشات، او برای یک سفر 7 روزه، در سال 2001، مبلغ 20 میلیون دلار پرداخت نموده بود.

شرکت Virgin Galactic، که به وسیله ریچارد برانسون و با هدف ترتیب دادنِ سفرهای خلاصه و سریع به فضا تاسیس شد، برای هر سفر، مبلغ 250000 دلار را در نظر گرفته بود. در اصل، قرار بود که پروازهای آنها در سال 2009 آغاز گردد، اما در نهایت، پروازهای اولیه به فضا، در دسامبر 2018 رخ داد.

هزینه این کار، هر چقدر که باشد، آمار گردشگران و رقم پول نقدی که می پردازند، در برابر گردش فضایی که نصیبشان می گردد، خیلی به چشم نمی آید. با این حال، بانگر می گوید که ایستگاه فضایی آئورورا، فراتر از ارائه خدمات هتلی، عملنمودهای چندگانه دیگری هم دارد. آنها طوری برنامه ریزی نموده اند که سفرها را به صورت چارتر، به آژانس های فضایی واگذار نمایند و حمایت اصلی خود را به سمت تحقیقات مربوط به مقوله بی وزنی و تولیدات فضایی سوق بدهند.

بانگر اضافه می نماید: طراحی، ساخت و سازماندهی ما طوری انجام می گیرد، که به راحتی بتوانیم ظرفیت هتل را افزایش بدهیم و به این ترتیب، قادر باشیم به تناسب تقاضای بازار رشد کنیم.

مأموریت بعدی Orion Span چیست؟ اینکه برای اولین بار در جهان، مجموعه ای از ساختمان ها، با مالکیت های جداگانه را به فضا بفرستد!

به نظر می رسد که کمتر کسی شانس حس کردن این تجربه بی نظیر را داشته باشد، ولی خیلی رویایی است، اینطور نیست؟

منبع: گردشبان
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 53

به "نگاهی به طراحی داخلی اولین هتل فضایی لوکس جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به طراحی داخلی اولین هتل فضایی لوکس جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید