پیشنهاد اردن به عراق برای آموزش نیروهای نظامی

به گزارش مجله راهدیو، رئیس ستاد مشترک ارتش اردن در سفرش به بغداد با همتای عراقی خود دیدار و درباره راهکارهای همکاری دوجانبه گفت وگو کرد.

پیشنهاد اردن به عراق برای آموزش نیروهای نظامی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یوسف الحنیطی رئیس ستاد مشترک ارتش اردن روز سه شنبه (دیروز) در سفری به بغداد با عبدالأمیر یارالله همتای عراقی خود دیدار کرد.

الحنیطی در این دیدار پیشنهاد آموزش نیروهای نظامی عراق و توسعه مهارت های رزمی را ارائه کرد.

وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد که الحنیطی بر علاقه مندی کشورش برای ارائه هر نوع همکاری و کمک به ارتش عراق تأکید کرد و گفت که کشورش آماده میزبانی دوره های آموزشی نیروهای عراقی به منوظر توسعه مهارت های رزمی ارتش عراق است.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، یارالله هم از ایفای نقش بزرگ اردن در ارائه کمک و پشتیبانی نیروهای امنیتی در سطح آموزشی قدردانی کرد.

رئیس ستاد مشترک اردن همچنین با جمعه عناد وزیر دفاع عراق دیدار و درباره افق های همکاری دو کشور و تبادل تجربیات در زمینه آموزش، اطلاعات، حفاظت از مرزها و مبارزه با گروه های تروریستی گفت وگو کرد.

عراق و اردن 180 کیلومتر مرز مشترک دارند که اغلب منطقه ها صحرایی است که به گفته کارشناسان منطقه ها جغرافیایی مناسبی برای مخفی شدن عناصر داعش و اجرای حملات از این منطقه ها است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 49

به "پیشنهاد اردن به عراق برای آموزش نیروهای نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد اردن به عراق برای آموزش نیروهای نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید