ایران از اعضای ACD برای سرمایه گذاری گردشگری دعوت به عمل آورد

به گزارش مجله راهدیو، نماینده ایران در نشست کارشناسان ارشد گردشگری کشورهای ACD که برای شرکت در نخستین اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت وگوی همکاری آسیا به تبریز آمده اند، از سرمایه گذاران کشورهای عضو برای ورود به بازار گردشگری ایران دعوت به عمل آورد.

ایران از اعضای ACD برای سرمایه گذاری گردشگری دعوت به عمل آورد

ایران از کشورهای مجمع گفت وگوی همکاری آسیا (ACD) دعوت کرد در اجلاس بین المللی سرمایه گذاری و هتل سازی که دوم و سوم اکتبر امسال در تهران برگزار می گردد، شرکت نمایند.

تهیه سند توسعه همکاری های گردشگری با همکاری کارشناسان ارشد جهت ارائه در نشست وزرای گردشگری، می تواند نقشه راهی برای توسعه همکاری ها و نیز ارتقای روابط گردشگری کشورهای آسیایی باشد. در ادامه این نشست که معاون گردشگری ایران ریاست آن را بر عهده داشت، نمایندگانی از 19 کشور عضو ACD نظرات و پیشنهاد های خود را ارائه کردند.

نماینده پاکستان با اشاره به اینکه کشورهای آسیایی شبکه ای منسجم برای گردشگری ندارند، پیشنهاد کرد در هر کشور سه مقصد کمتر شناخته شده برای گردشگران معرفی و برای توسعه زیرساخت های گردشگری آن ها کوشش گردد. نماینده ترکیه نیز با تأکید بر اینکه کشورهای عضو باید به وسیله افزایش کیفیت خدمات، گردشگران بیشتری را جذب نمایند، اعلام کرد که در این راستا ترکیه می تواند تجارب خود را در اختیار کشورهای عضو قرار دهد. علاوه بر این ها ما آمادگی داریم در زمینه راه اندازی خطوط هوایی داخلی کشورها با آن ها همکاری و کیفیت خدمات آن ها را بهبود ببخشیم. نماینده ترکیه در ادامه از اعضا خواست به وسیله دبیرخانه اجلاس و بر مبنای یک پروتکل معین با یکدیگر در ارتباط باشند.

برگزاری دومین اجلاس وزرای گردشگری ACD در کامبوج، توجه به ظرفیت های گردشگری مذهبی و تمرکز برای توسعه مشترکات مذهبی، توجه ویژه به میراث مشترک فرهنگی در بیانیه پایانی اجلاس در کنار پرداختن به گردشگری و طبیعت گردی، تشکیل شبکه مشترک گردشگری بین اعضا، انتخاب سالانه یک شهر از یکی از کشورهای عضو و کوشش همه اعضا برای ارتقای صنعت گردشگری آن، ایجاد یک شبکه مجازی با مرکزیت ایران برای به اشتراک گذاردن تجارب و جاذبه های گردشگری کشورهای عضو ACD و فعالیت آن در زمینه آموزش از جمله پیشنهاد های مطرح شده از سوی نمایندگان حاضر در این نشست بود.

به گفته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور اجلاس وزرای گردشگری کشورهای ACD، روز گذشته در سطح کارشناسان ارشد و نمایندگان 13 کشور در تبریز شروع شد و از مهم ترین موضوعات و محورهایی که کارشناسان در این اجلاس در خصوص آن گفتگو کردند، موضوع ویزا و ارائه تسهیلات در این زمینه بود. امروز نیز این اجلاس در تبریز در سطح وزرا ادامه خواهد یافت و در نهایت، فردا تور آشناسازی برای حاضران برگزار خواهد شد.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 276

به "ایران از اعضای ACD برای سرمایه گذاری گردشگری دعوت به عمل آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران از اعضای ACD برای سرمایه گذاری گردشگری دعوت به عمل آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید