تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد

به گزارش مجله راهدیو، تهران (پانا) - مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت بلیت فروشی فیلم های چهلمین جشنواره فیلم فجر به صورت آنلاین از ساعت 10 صبح روز 6 بهمن ماه شروع می گردد.

تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد

میلاد شُکرخواه مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر در مصاحبه با مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، گفت: فروش بلیت فیلم های جشنواره به صورت آنلاین به وسیله سامانه های بلیت فروشی ایران تیک، سینماتیکت و گیشۀ هفت برای عموم مردم در سراسر کشور امکان پذیر است.

او با بیان این که فروش بلیت فیلم های جشنواره در 61 سالن سینمای تهران از ساعت 10:00 روز چهارشنبه 6 بهمن شروع می گردد، ادامه داد: فروش بلیت فیلم های جشنواره سال جاری، بدون هیچ محدودیتی و تنها به شرط وجود ظرفیت به جامانده در سینماها و سانس های نمایش دهنده فیلم ها، تا 22 بهمن ماه برای عموم مردم در سامانه های آنلاین فروش بلیت فعال خواهد بود.

مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به این که هر فرد با یک شمارۀ تلفن همراه می تواند از هر 22 فیلم بخش مسابقه سینمای ایران، تا سقف 2 بلیت تهیه نماید، گفت: از آنجا که بلیت های خریداری شده در جشنواره امکان ابطال یا تعویض ندارند، به مخاطبان گرامی توصیه اکید می گردد؛ در انتخاب سینما، سالن و سانس مورد نظر دقت لازم را به عمل آورند.

ستاد جشنواره فجر از دورۀ سی و نهم، به منظور افزایش سطح رضایتمندی تماشاگران و در راستای سیاست انتخاب آزادانه تماشای هر فیلم در سینما و سانس مورد نظر، فروش بلیت به صورت سِری را از دستور کار خارج نموده است تا امکان خرید هر قطعه بلیط برای هر فیلم، در سانس و سالن مورد علاقۀ تماشاگران فراهم باشد. در این دوره ما با همین سیاست، فرآیند بلیت فروشی جشنواره را انجام خواهیم داد.

شُکرخواه درباره نحوه اخذ آرای مردمی هم گفت: به تعداد بلیت های خریداری شده برای هر فیلم، کد شرکت در رای گیری به خریدار آن تعلق خواهد گرفت. به عبارت دیگر، هر جایگاه به منزلۀ یک کد رأی خواهد بود؛ بنابراین زمانی که تماشاگران بلیت فیلمی را قبلاً به وسیله سامانه ها آنلاین خریداری نموده اند، را به وسیله کیوسک مستقر در سینما چاپ یا از گیشه دریافت می کنند، کد شرکت در رأی گیری برای آن ها صادر می گردد و 90 دقیقه پس از چاپ بلیت، تماشاگران پیامک مربوط به شرکت در آرای مردمی را که حاوی کد رأی است، دریافت می کنند.

او ادامه داد: تماشاگران می توانند پس از تماشای فیلم مورد نظر به نشانی اینترنتی https://fajrvote.samfaa.ir مراجعه و پس از وارد کردن شمارۀ تلفن همراه، انجام عملیات اعتبارسنجی و وارد نمودن کد دریافتی به وسیله پیامک، رای خود را با ارزش 1 تا 5 ستاره ثبت کنند. در این دوره مبنای محاسبۀ آراء، براساس طیف لیکرت که یکی از رایج ترین شیوه های امتیازدهی است، خواهد بود. به همین دلیل، علاوه بر ثبت رای به صورت یک ستارۀ کامل، امکان ثبت رای به صورت نیم ستاره هم پیاده سازی شده است.

مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر در خصوص ایمنی رأی گیری به صورت آنلاین نیز شرح داد: کد رای به صورت رقم عددی و ترتیبی فراوری و برای تماشاگر پیامک خواهد شد، لذا امکان تقلب در آن امکان پذیر نخواهد بود. علاوه بر آن، به فیلم هایی که در سانس فوق العاده اکران می شوند، کد رأی تعلق نمی گیرد. به منظور حفظ حقوق صاحبان آثار و سهولت در اخذ آرای تماشاگران گرامی، از زمان خاتمه فیلم مورد نظر، تا 12:00 ظهر روز بعد، امکان ثبت رأی در سامانه اخد رأی فعال خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 259

به "تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید