عکس ، تحقق رویای تاکسی پرنده در همسایگی ایران ، سرمایه گذاری کلان عربستان برای توسعه تردد هوایی

به گزارش مجله راهدیو، مدیران نئوم، یک شهر آینده نگر در استان تبوک در شمال غربی عربستان، از سرمایه گذاری 175 میلیون دلاری برای توسعه تردد هوایی خبر داده اند.

عکس ، تحقق رویای تاکسی پرنده در همسایگی ایران ، سرمایه گذاری کلان عربستان برای توسعه تردد هوایی

به گزارش خبرنگاران آنلاین، اقدام نو مدیران نئوم برای توسعه تردد هوایی در شهر، پیشرفت جابه جایی را برای آن به ارمغان می آورد و از این طریق، به هوشمندسازی بیشتر شهر یاری خواهد نمود. در این رابطه، خدمات ارائه دهنده تاکسی های پرنده به طور پیشرفته ای در اختیار ساکنان آینده شهر قرار خواهد گرفت که مسافران را در منطقه ها مختلف مانند شهر هوشمند The Line، مرکز صنعتی Oxagon و منطقه گردشگری Trojena به مقصد می رساند. سرمایه گذاری کلان مدیران شهر، هم راستا با طرح های بلندپروازانه محمدبن سلمان، ولیعهد سعودی و رئیس هیئت مدیره نئوم، برای دستیابی به پایداری و توسعه شهر به عنوان منطقه ای جهت پیشرفت ساکنان انجام خواهد شد.

در شهر هوشمند نئوم، تردد به وسیله تاکسی های پرنده بخشی واقعی از زندگی روزمره ساکنان و بازدیدکنندگان را تشکیل خواهد داد که این قابلیت در تحقق هدف صفر انتشار کربن نقش مهمی ایفا خواهد نمود زیرا خودروهای هوایی شهر، نیروی لازم برای حرکت خود را به طور کامل از الکتریسیته تأمین می نماید. محمدبن سلمان در نظر دارد از نئوم یک آزمایشگاه پیشرفته برای توسعه و تقویت جابه جایی هوایی در یک سامانه حمل ونقل پایدار چند مدلی ایجاد کند.

این هدف به وسیله همکاری بین شهر و کمپانی تولیدکننده بالگردهای تک نفره الکتریکی ولوکوپتر (Volocopter) تحقق خواهد یافت و به یکپارچه سازی برخاست و فرود عمودی الکتریکی با جابه جایی انتشار صفر شهری آینده منجر خواهد شد.

تاکسی های پرنده بخش اصلی رویکرد نئوم برای ایجاد شهر پایدار با قابلیت تردد خودروهای چند الگویی به شمار می رود که نیروی حرکتی خود را طور 100 درصد از انرژی تنوپذیر تأمین می نماید. برای تحقق این هدف، ایجاد زیرساخت های هوایی مناسب برای محلی سازی نوآوری صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این اولین بار در تاریخ طراحی شهرها است که برخاست و فرودهای عمودی الکتریکی، با ویژگی های منحصربه فرد خود در طراحی یک منطقه تازه احداث سهیم می گردد و به پیاده سازی یک استراتژی کاملاً نو برای بهبود تردد هوایی آن یاری می نماید و از این طریق، کیفیت زندگی در آن را در سطح بالایی قرار می دهد.

منبع:ایمنا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 457

به "عکس ، تحقق رویای تاکسی پرنده در همسایگی ایران ، سرمایه گذاری کلان عربستان برای توسعه تردد هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، تحقق رویای تاکسی پرنده در همسایگی ایران ، سرمایه گذاری کلان عربستان برای توسعه تردد هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید