قنبرزاده: می توان راه چاره سایر باشگاه های دولتی را در حوزه نفت اجرا کرد، خواهش می کنیم تبصره یاری به باشگاه های نفتی اصلاح گردد

به گزارش مجله راهدیو، سرپرست اداره کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت از نمایندگان مجلس درخواست کرد قانون ممنوعیت یاری به باشگاه های نفتی را اصلاح نمایند.

قنبرزاده: می توان راه چاره سایر باشگاه های دولتی را در حوزه نفت اجرا کرد، خواهش می کنیم تبصره یاری به باشگاه های نفتی اصلاح گردد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بازیکنان نفت مسجدسلیمان شب گذشته (آدینه) در یک استوری مشترک، اعلام کردند تا زمانی که مبلغ پرداختی وزارت نفت به اداره کل ورزش و جوانان به صورت کامل به این باشگاه و نیز صنعت نفت آبادان پرداخت نگردد، در تمرینات و مسابقات حاضر نمی شوند.

منصور قنبرزاده، سرپرست اداره کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت درخصوص مسائل دو باشگاه نفتی استان خوزستان، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت هیئت مدیره های مستقلی دارند و ما وظیفه داریم به این باشگاه ها یاری کنیم تا از این چالش ها خارج شوند. در توافقی که میان وزارت نفت و وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت، رقم قابل توجهی به حساب اداره کل ورزش و جوانان خوزستان واریز شد.

وی در مورد مشکل در پرداخت مبلغ فوق به دو باشگاه نفتی گفت: در سال های گذشته مجوزهای خاصی از مقامات ذی صلاح صادر و در راستای مسئولیت های اجتماعی، این پول به حساب نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت واریز می شد. افشین حیدری (مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان) هم پیش تر گفته بود در پی اخذ مجوزهای ضروری است تا این مبلغ را به دو باشگاه پرداخت کند.

سرپرست اداره کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت در مورد لزوم حل ریشه ای مشکل تیم های وابسته به این وزارتخانه توضیح داد: برنامه داریم که به موضوع ورود و یاری کنیم تا مجوزهای مورد نظر اخذ گردد. برنامه هفتم توسعه در دست آنالیز است و خواهش ما این است که تبصره مربوط به قانون ممنوعیت یاری وزارت نفت به باشگاه های حرفه ای را اصلاح نمایند. امیدوارم امکان پرداخت مستقیم به باشگاه ها در منطقه ها محرومی چون استان خوزستان مهیا گردد و وزارت نفت، خارج از مقررات بتواند یاری های خود را انجام دهد.

قنبرزاده در مورد زمان سفر خود به استان خوزستان برای حل مشکل باشگاه های نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان گفت: با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی هماهنگ کردم و منتظرم آنها برنامه سفر را اعلام نمایند. گفتند این سفر در هفته جاری انجام می گردد و من هم میهمان هستم.

وی در این خصوص که بازیکنان نفت مسجدسلیمان از دخل و تصرف مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در مبلغ پرداختی خبر داده اند، اعلام نمود: این مبلغ به تازگی واریز شده و من قضاوتی نمی کنم. مقامات استان خوزستان از جمله استاندار و نمایندگان مجلس بر اتفاقات نظارت دارند و هنوز اتفاقی نیفتاده است. برنامه های تجاری سازی برای حل مسائل دو باشگاه وجود دارد که در سفر، ارتباطات برقرار می گردد و باید با یکدیگر همفکری کنیم.

سرپرست اداره کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت در این مورد که سایر باشگاه های دولتی مسائل اسپانسری نفتی ها را ندارند، گفت: باشگاه های دیگر از راه های غیرمستقیم، به وسیله وزارتخانه های خود تزریق می شوند و راهکارهای خودشان را دارند. می توان این موضوع را در حوزه نفت هم اجرا کرد و نمایندگان مجلس باید راهکارهای قانونی خود را ارائه نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 198

به "قنبرزاده: می توان راه چاره سایر باشگاه های دولتی را در حوزه نفت اجرا کرد، خواهش می کنیم تبصره یاری به باشگاه های نفتی اصلاح گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قنبرزاده: می توان راه چاره سایر باشگاه های دولتی را در حوزه نفت اجرا کرد، خواهش می کنیم تبصره یاری به باشگاه های نفتی اصلاح گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید