واکنش علیرضا قربانی به حواشی کنسرت تخت جمشید

به گزارش مجله راهدیو، علیرضا قربانی شامگاه گذشته (10 تیرماه) در نخستین کنسرت خود در تخت جمشید در پاسخ به نگرانی های موجود درباره امکان آسیب وارد شدن به این بنای تاریخی گفت: با همه سختی ها و دشواری ها میزبان شما در این مکان تاریخی هستیم. تخت جمشید پیچیدگی های خاصی برای برگزاری کنسرت دارد ولی به همت جمع بسیاری از بزرگان و کسانی که قلب و دلشان برای فرهنگ و هنر این سرزمین می تپد، توانستیم امشب برای اولین اجرا در بین شما باشیم.

واکنش علیرضا قربانی به حواشی کنسرت تخت جمشید

او ادامه داد: ممنون از شما و همه مردم سرزمینمان برای حمایتی که از این برنامه دارند و ما را مورد لطف قرار می دهند. حضور شما را به گهواره تمدن بشریت و این جای بسیار ارزشمند خوش آمد می گویم. بسیار خوشحالیم که اینجا در خدمت شما هستیم و می توانیم برنامه موسیقی اجرا کنیم. یادمان باشد اینجا جایی است که دومین اثر ثبت شده تاریخی، بسیار کهن و ارزشمند در یونسکو است و به عنوان یکی از ارزشمندترین ابنیه تاریخی در جهان به شمار میرود. به دور از تعارف و اغراق وظیفه و دغدغه تک تک ما بچه ها این سرزمین هست که لحظه به لحظه به فکر حفاظت و پاسداری از اینجا و حفظ ایمنی آن باشیم.

این خواننده موسیقی ایرانی بعلاوه اذعان کرد: از روز اولی که تصمیم گرفتیم این برنامه را اجرا کنیم با بسیاری از کارشناسان که جزو خبره ترین کارشناسان میراث فرهنگی و کسانی که مستقل فعالیت می نمایند، سعی کردیم هماهنگی های لازم را به عمل بیاوریم که حتی میزان سر سوزنی اثر منفی روی بنایی که از نیاکان ما به ما رسیده است، نگذاریم. موظف هستیم و محکوم به این هستیم که با پوست و گوشت و استخوان خودمان این اثر را حفظ کنیم. سعی کردیم هیچ مسئله ای برایش ایجاد نکنیم و همین طور که می بینید تمام کوششمان بر این بوده نزدیکی با خود سایت و بنا نداشته باشیم و تمام سیستم صوتی ما پشت به این ابنیه تاریخی هستند. از تمام کسانی که دغدغه حفظ این بنا را دارند و با تماس گرفتند و ابراز لطف کردند سپاسگزاریم و تیم کوشش کردند که دغدغه آنها را جوابگو باشد.

قربانی بعلاوه گفت: به نظر می رسد، اگر این حرکت ادامه دار باشد با نوع رفتار، کردار و عملکرد ما این احساس به وجود بیاید که دل و قلبمان ما برای اینجا می تپد و دلمان می خواهد اینجایی که جزو مفاخر ما و میراثی است که می توانیم به رخ جهانیان به عنوان فرهنگ و تمدن هفت هزار ساله خود به رخ بکشیم، بتوانیم بعدها در نقاط مختلف کشور از مکان های تاریخی مختلف دیگر با نظر کارشناسان و حفط مسائل ایمنی چنین برنامه هایی را برپا کنیم؛ اگرچه که تمام توجه ما بر این باشد که بیش از پیش به این مکان ها توجه و از آن نگهداری کنیم .

منبع: گردشبان
انتشار: 11 تیر 1403 بروزرسانی: 11 تیر 1403 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 609

به "واکنش علیرضا قربانی به حواشی کنسرت تخت جمشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش علیرضا قربانی به حواشی کنسرت تخت جمشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید