کاهش قیمت مرغ به 51 هزار تومان و کمتر از نرخ مصوب

به گزارش مجله راهدیو، قیمت مرغ عمده فروشی در بازار تهران به 51 هزار تومان کاهش یافت در حالی که نرخ مصوب 55 هزار و 500 تومان است.

کاهش قیمت مرغ به 51 هزار تومان و کمتر از نرخ مصوب

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، گزارش امروز از بازار تهران حاکی است قیمت مرغ در عمده فروشی ها به 51 هزار تومان کاهش یافته، در حالی که قیمت برای عمده فروشی از سوی ستاد تنظیم بازار 55 هزار و 500 تومان مصوب شده بود. روز بیستم اردیبهشت طرح اصلاح هدفمندسازی یارانه ها شروع شد و برای 4 قلم محصولات روغن، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و مشتقات آن قیمت های نو از سوی ستاد هدفمندی یارانه ها مصوب شد.

کارشناسان کشاورزی همان زمان معتقد بودند که امکان دارد با سیستم عرضه و تقاضا قیمت کالا های اساسی به کمتر از نرخ مصوب عرضه گردد. استدلال آن ها این بود که با اجرای این طرح بهره وری و فراوری افزایش می یابد و البته بعضی هم معتقد بودند که تقاضا در بازار افت خواهد نمود و این ها عاملی برای کاهش قیمت می گردد.

گزارش امروز از بازار تهران حاکی است قیمت مرغ در عمده فروشی ها هنوز به نرخ مصوب نرسیده و 4 هزار تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می گردد.

فروشندگان می گویند عرضه مرغ نسبت به روز گذشته دو برابر شده است، پیش بینی شده است که قیمت مرغ در میا دین میوه و تره بار هم شکسته گردد و کمتر از نرخ مصوب عرضه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 374

به "کاهش قیمت مرغ به 51 هزار تومان و کمتر از نرخ مصوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت مرغ به 51 هزار تومان و کمتر از نرخ مصوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید