گراز عصبانی، جان زن روستایی را گرفت

به گزارش مجله راهدیو، بسیاری از روستاییان نقاط مختلف کشور در معرض خطر حمله حیوانات و خزندگان وحشی مانند گرگ، پلنگ، خرس، گراز، مار و عقرب سمی قرار دارند.

گراز عصبانی، جان زن روستایی را گرفت

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، بعضی تنها تهدید می شوند، بعضی دیگر به شدت زخمی شده اما عده ای دیگر جان خود را از دست می دهند. این بار نوبت محبت بدری، زن 34ساله اهل روستای مزران شهرستان جوانرود بود که هدف حمله گراز وحشی قرار گیرد و جان خود را از دست بدهد.

روستای مزران همچنان تحت تاثیر حمله گراز و مرگ دلخراش محبت است که ناغافل هدف حمله این حیوان وحشی نهاده شد و بسیاری از اهالی از تکرار این واقعه به شدت نگران و ناراحت هستند.

ابراهیم بدری، برادر محبت درباره این حادثه به جام جم گفت: چهارشنبه 13 مرداد بود که این اتفاق تلخ رخ داد.

روز حادثه و حوالی 18 و 30 دقیقه بعداز ظهر، محبت تصمیم گرفت از روستا بیرون برود تا بزغاله های مان را بیاورد.

حدود 500 متر از روستا دور شده بود که ناگهان گراز به او حمله کرد. طفلک خواهرم در آن شرایط نه راه فراری پیش رویش بود و نه وسیله دفاعی داشت که از خود در برابر حملات گراز دفاع کند. گراز متاسفانه آسیب های بسیار زیادی به خواهرم زد. 10، 12 نفر از اهالی که متوجه حمله حیوان به خواهرم شده بودند، با چاقو به گراز حمله کردند و او را کشتند. مردم گراز را در حالی کشتند که حیوان، آرنج خواهرم را میان دندان هایش گرفته و حدود 300 متر او را در میان سنگ ها و صخره ها جابه جا نموده بود. خواهرم در اثر برخورد با سنگ ها و صخره ها دچار آسیب های متعددی شد. او ضربه مغزی شد و دستش هم شکست. خواهرم را به بیمارستان منتقل کردیم اما درمان مؤثر نبود و او به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد. ما بارها به خواهرم یادآوری نموده بودیم که مراقب خودش باشد تا هدف حملات حیوانات وحشی قرار نگیرد اما این اتفاق رخ داد.

پس از فوت محبت، خانواده او که به شدت از این ماجرای تلخ ناراحت بودند، از اداره محیط زیست شهرستان جوانرود شکایت کردند: اگر مردم روستا یک گراز را بکشند، مسؤولان بارها ما را بازخواست و به پاسگاه و کلانتری می کشانند که چرا حیوان را کشتید اما حالا خواهر من و در واقع یک انسان به دلیل حمله گراز جان خود را از دست داده است. مسؤولان در این باره باید جوابگو باشند و ما به سادگی از کنار این موضوع رد نمی شویم. آنها موظف هستند اقدامات حمایتی از روستائیان انجام دهند تا خدای نانموده فرد دیگری جان خود را به دلیل حمله حیوان وحشی از دست ندهد.

خشکسالی گراز را به روستا کشاند

آن طور که دیاکو صمدی، یکی دیگر از اهالی روستای مزران می گوید، این اولین بار است که گراز به اهالی روستا حمله می نماید.

او در خصوص دلیل حمله گراز به جام جم گفت: تعداد گرازها زیاد است و تا حدودی به روستا نزدیک می شوند اما این اولین بار است که به یک انسان در روستای ما حمله می نمایند و قبل از این، چنین اتفاقی نیفتاده بود. سال جاری هم به دلیل خشکسالی و نبود آب در کوه، گرازها به رودخانه ای که در حوالی روستا جاری است، سرازیر شدند تا هم آب بنوشند و هم چیزی برای خوردن پیدا نمایند اما یکی از همولایتی هایمان جان خود را از دست داد. بعضی مسؤولان که از حادثه باخبر شده بودند، به روستا آمدند و پس از آنالیز های اولیه گفتند گراز حمله نماینده یا بیماری هاری داشته یا گرسنه بوده است. به نظر من، مسؤول این حادثه، محیط زیست شهرستان است و باید مسؤولیت آن را بپذیرد. آنها باید در این باره اقدامی انجام دهند چرا که هیچ کسی نمی تواند گرازها را از روستا دور کند و در صورت بی توجهی شاهد تکرار این حادثه خواهیم بود.

لیلا حسین زاده - حوادث / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 54

به "گراز عصبانی، جان زن روستایی را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گراز عصبانی، جان زن روستایی را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید