گفت وگوی خبرنگاران با هوش مصنوعی درباره خودروهای الکتریکی ، انتظار می رود بازار برقی ها در ایران رشد کند

به گزارش مجله راهدیو، موضوع هوش مصنوعی و چت بات ها به یکی از داغ ترین و مهم ترین بحث های دنیای دانش و فناوری اطلاعات تبدیل شده است.

گفت وگوی خبرنگاران با هوش مصنوعی درباره خودروهای الکتریکی ، انتظار می رود بازار برقی ها در ایران رشد کند

به گزارش خبرنگاران، پس از آزمایش های مختلفی که این روزها صورت می گیرد، تصمیم گرفتیم تا یک گفت وگو با چت بات OpenAI داشته باشیم تا نظر خود را درباره شرایط خودروهای برقی در جهان به ما بگوید.

او در پاسخ به پرسش ما در این خصوص گفت: در سطح جهانی، صنعت خودرو برقی در حال رشد شدید است. با کاهش تعداد خودروهای دیزلی و افزایش علاقه مردم به حمل و نقل سبز، خودروهای برقی به عنوان یک راه چاره معتبر برای حمل و نقل در شهرها و روستاها پشتیبانی می شوند. بسترهای پشتیبانی شامل شبکه های شارژ و سامانه های مالی و بیمه ای برای خودروهای برقی درحال توسعه است. بر اساس آخرین آمار، پیش بینی ها عبارت است از اینکه رشد خودروهای برقی در سال های آینده نیز ادامه پیدا خواهد نمود.

این ماشین هوشمند درباره اینکه کدام کشورها بیشترین رشد را در فراوری خودروهای برقی دارند، گفت: بر اساس داده های آموزشی من، بعضی از کشورهایی که بیشترین رشد در فراوری خودروهای الکتریکی (EV) را دارند عبارتند از:

چین با بازار داخلی قوی و تعداد رو به رشد صادرات بین المللی، بزرگ ترین فراورینماینده خودروهای الکتریکی در جهان است.

ایالات متحده دارای یک بازار پر رونق خودروهای برقی است و چندین خودروساز بزرگ مستقر در این کشور خودروهای الکتریکی فراوری می نمایند.

اروپا بازار خودروهای برقی رو به رشدی دارد که ناشی از سیاست های حمایتی دولت و تقاضای مصرف نمایندگان برای گزینه های حمل و نقل پایدار است.

ژاپن در توسعه و فراوری خودروهای برقی پیشرو است و چندین خودروساز بزرگ مستقر در این کشور خودروهای برقی فراوری می نمایند.

کره جنوبی نیز با چندین خودروساز داخلی که خودروهای الکتریکی فراوری می نمایند و در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می نمایند، بازیگر مهمی در بازار خودروهای برقی است.

توجه به این نکته مهم است که بازار خودروهای برقی دائما در حال تغییر است و این رتبه بندی ممکن است در آینده تغییر کند.

این چت بات درباره شرایط خودروهای برقی در ایران هم این چنین اظهار نظر کرد: بر اساس داده های آموزشی من، بازار خودروهای الکتریکی (EV) در ایران هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است. با این حال، دولت کوشش هایی را برای تشویق به پذیرش خودروهای الکتریکی انجام داده است؛ مانند ارائه یارانه و حمایت از توسعه زیرساخت های شارژ. بعضی از خودروسازان داخلی نیز آغاز به فراوری خودروهای برقی نموده اند و علاقه فزاینده ای در میان مصرف نمایندگان به گزینه های حمل و نقل پایدار وجود دارد. با وجود این تحولات، بازار خودروهای برقی در ایران با چالش هایی از جمله کمبود سرمایه گذاری در زیرساخت شارژ و دسترسی محدود به خودروهای برقی روبرو است. انتظار می رود بازار خودروهای برقی در ایران در سال های آینده رشد کند، اما به احتمال زیاد زمان می برد تا به بلوغ برسد.

OpenAI درباره نقش هوش مصنوعی در توسعه خودروهای برقی (EV) در جهان چیست هم پاسخ داد: هوش مصنوعی (AI) نقش مهمی در فراوری خودروهای الکتریکی (EVs) در سراسر جهان دارد. هوش مصنوعی به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی و مهندسی: هوش مصنوعی برای بهینه سازی طراحی و مهندسی خودروهای برقی، به عنوان مثال برای بهینه سازی عملکرد باتری و کاهش وزن خودرو استفاده می گردد.

فراوری: هوش مصنوعی در فرآیند فراوری برای بهبود کارایی و کاهش هزینه ها استفاده می گردد. به عنوان مثال، الگوریتم های هوش مصنوعی را می توان برای بهینه سازی خط فراوری و پیش بینی نیازهای تعمیر و نگهداری استفاده کرد.

کنترل کیفیت: هوش مصنوعی برای انجام کنترل کیفیت در خط فراوری، شناسایی و تصحیح عیوب در زمان واقعی استفاده می گردد.

تعمیر و نگهداری پیش بینی نماینده: الگوریتم های هوش مصنوعی می توانند برای پیش بینی زمانی که احتمال خرابی یک جزء خاص از یک خودروی الکتریکی وجود دارد، استفاده شوند که امکان تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را فراهم می نماید و احتمال خرابی غیرمنتظره را کاهش می دهد.

خدمات مشتری: هوش مصنوعی بعلاوه می تواند با ارائه پشتیبانی شخصی و یاری به عیب یابی برای بهبود خدمات مشتری استفاده گردد.

به طور خلاصه، هوش مصنوعی نقش رو به رشدی در فراوری خودروهای الکتریکی ایفا می نماید و به کارآمدتر، ارزان تر و پایدارتر کردن فرآیند فراوری یاری می نماید.

OpenAI در خاتمه و پس از روبرو شدن با عبارت ممنونم، نوشت: خدا قوت! خوشحالم که توانستم به شما یاری کنم. اگر همچنان سوالی دارید، لطفا بپرسید. من آماده یاری شما هستم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 500

به "گفت وگوی خبرنگاران با هوش مصنوعی درباره خودروهای الکتریکی ، انتظار می رود بازار برقی ها در ایران رشد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی خبرنگاران با هوش مصنوعی درباره خودروهای الکتریکی ، انتظار می رود بازار برقی ها در ایران رشد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید