بیانیه مطبوعاتی مسکو درباره توافق نامه لغو ویزای سفرهای گروهی برای شهروندان روسیه و ایران

به گزارش مجله راهدیو، طبق بیانیه وزارت امور خارجه روسیه، توافق نامه میان دولت های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در مورد سفرهای گروهی بدون ویزا برای شهروندان دو کشور لازم الاجرا است.

بیانیه مطبوعاتی مسکو درباره توافق نامه لغو ویزای سفرهای گروهی برای شهروندان روسیه و ایران

وزارت امور خارجه روسیه در سایت خود بیانیه ای مطبوعاتی در مورد اجرایی شدن توافق نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در مورد سفرهای گروهی بدون ویزا برای شهروندان روسیه و ایران منتشر کرد. متن بیانیه به این توضیح است:

طبق توافق های قبلی، در تاریخ یکم ژوئیه 2021، توافق نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در مورد سفرهای گروهی بدون ویزا برای گردشگران جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، که در 28 مارس 2017 در مسکو امضا شد، لازم الاجرا می گردد.

این توافق نامه برای سفرهای بدون ویزا گروه های توریستی متشکل از 5 تا 50 نفر که به وسیله سازمان های گردشگری ایران و روسیه تشکیل شده اند، برای مدت زمان حداکثر 15 روز پیش بینی شده است.

نهادهای هماهنگ کننده این توافق نامه عبارت اند از: از طرف ایرانی - وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و نمایندگان ذیصلاح آن، از طرف روسیه - روس توریسم و مقامات اجرایی در زمینه گردشگری نهادهای قوه اجرایی فدراسیون روسیه.

پذیرش گروه های توریستی در فدراسیون روسیه از ایران در چارچوب توافق نامه پس از برطرف محدودیت های موقت ورود شهروندان خارجی به فدراسیون روسیه بر اساس دستور دولت فدراسیون روسیه شماره 635r مورخ 16 مارس سال 2020 در مورد محدودیت موقت ورود اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت به فدراسیون روسیه و تعلیق موقت صدور ویزا و دعوت نامه در رابطه با همه گیری نو ویروس کرونا امکان پذیر است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 325

به "بیانیه مطبوعاتی مسکو درباره توافق نامه لغو ویزای سفرهای گروهی برای شهروندان روسیه و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مطبوعاتی مسکو درباره توافق نامه لغو ویزای سفرهای گروهی برای شهروندان روسیه و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید