غلظت آلاینده های هوا در تهران 6 برابر استاندارد!

به گزارش مجله راهدیو، شاهسونی گفت: گروه های حساس مانند سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و بچه ها تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند.

غلظت آلاینده های هوا در تهران 6 برابر استاندارد!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه 16 ایستگاه در تهران در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار دارند، گفت: این منطقه ها با شاخص بالای 150 هستند؛ در منطقه 2 شدیدترین شرایط آلودگی را شاهد هستیم و کیفیت هوا در این منطقه بسیار ناسالم است.

او اضافه کرد: آلودگی هوا به معضل جدی مرکز تبدیل شده است. به همین منظور کارگروه شرایط اضطرار استان تهران باید نسبت به تصمیم عاجل اقدام کند.

شاهسونی گفت: غلظت آلاینده های ذرات 2.5 PM در بعضی منطقه ها تهران 6 برابر رهنمود سازمان جهانی بهداشت برای روبروه روزانه است.

او ادامه داد: بر اساس آخرین رهنمود سازمان جهانی بهداشت مقدار روبرو روزانه با آلاینده های 2.5 PM 15 میکروگرم در متر مکعب است و در بعضی نقاط تهران غلظت ذرات بین 90 تا 100 میکروگرم در متر مکعب یعنی حداقل 6 برابر رهنمود سازمان جهانی بهداشت و حد مجاز است.

رئیس گروه سلامت هوا اعلام کرد: کمیته اضطرار هوا استان تهران با توجه به شرایط آلودگی هوا باید قاطعانه تصمیم گیری کند. اکنون وارد شرایط اضطرار شده ایم و طبق دستورالعمل در این زمان باید دورکاری و کاهش ساعت کار کارمندان در دستور کار قرار گیرد.

شاهسونی با اشاره به اینکه گروه های حساس همانند سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و بچه ها تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند، اضافه کرد: ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز نموده و افرادی که در محل کار حاضر می شوند، کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 209

به "غلظت آلاینده های هوا در تهران 6 برابر استاندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلظت آلاینده های هوا در تهران 6 برابر استاندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید