معرفی 630 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات ضروری بدون بهره به بانک عامل

به گزارش مجله راهدیو، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پواحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبر گفت: اهالی فرهنگ و هنر بدون شک از جایگاه ویژه ای برای توسعه فرهنگی و اجتماعی در کشور برخوردار هستند. به همین دلیل حمایت از این قشر فرهیخته، توزیع عادلانه منابع و کم کردن دغدغه های معیشتی و درمانی آن ها از جمله اهدافی است که صندوق اعتباری هنر دنبال می نماید.

معرفی 630 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات ضروری بدون بهره به بانک عامل

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه اضافه کرد: تحقق بخش مهمی از این اهداف با اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بدون بهره با تمرکز بر استان های کم برخوردار در نتیجه همکاری صندوق و بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان اولین بانک بدون شعبه میسر شده است.

وی توضیح داد: این تسهیلات به منظور تأمین و برطرف احتیاجات ضروری اعضای صندوق اعتباری هنر در چارچوب مقررات بانکی با حداقل تضامین و با استفاده از منابع اعتباری صندوق اعتباری هنر در بانک قرض الحسنه رسالت پرداخت می گردد.

وی در ادامه توضیح داد: یکی از مواردی که همیشه اعضای صندوق در فرایند دریافت تسهیلات مطرح می کردند مربوط به شروط سخت گیرانه بانک ها برای ضمانت وام های پرداختی بود. از این رو با بانک قرض الحسنه رسالت به توافق رسیدیم تا با ارائه صرفاً دوسفته این وام را به اعضای صندوق پرداخت نمایند.

مشاور وزیر ارشاد اضافه کرد: مبلغ تسهیلات پرداختی با توجه به پیشنهاد معاونت های ذی ربط، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، خانه های تخصصی و با درنظرگرفتن شرایط متقاضی در کمیته اعتبارات مشخص و از مبلغ هشت میلیون تومان و به صورت ضروری و معیشتی آغاز خواهد شد.

پوراحمدی با اشاره به اعطای تسهیلات کارآفرینی به منظور توانمندسازی اعضای صندوق اعتباری هنر گفت: یکی از مهمترین برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر است. بر این اساس به منظور توانمندسازی هنرمندان در پی ایجاد هسته های کارآفرینی هنر هستیم. اعضای صندوق می توانند در قالب گروه های چند نفره کسب و کار خود را مانند کارگاه، گالری و... راه اندازی و به آن ها وام اشتغال زایی پرداخت خواهد شد. برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گرفته است که خبر و جزییات آن به زودی اعلام خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 218

به "معرفی 630 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات ضروری بدون بهره به بانک عامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 630 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات ضروری بدون بهره به بانک عامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید