منصوریان: احتیاج داریم 30 درصد هزینه تیم را به ما یاری نمایند، اجازه نمی دهیم ترکیب مان فرسوده گردد

به گزارش مجله راهدیو، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از مسئولان استان خوزستان درخواست کرد که از لحاظ اقتصادی به این تیم یاری و 30 درصد هزینه ها را تقبل نمایند.

منصوریان: احتیاج داریم 30 درصد هزینه تیم را به ما یاری نمایند، اجازه نمی دهیم ترکیب مان فرسوده گردد

به گزارش خبرنگاران، علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در نشست خبری پیش از ملاقات تیمش مقابل پیکان گفت: بازی بسیار سختی داریم. من هر دفعه این جمله را می گویم چون معتقدم تمام بازی های لیگ سخت است و نمی توانید نتیجه را پیش بینی کنید.

وی اضافه نمود: در چند بازی گذشته در حسرت سه امتیاز بازی خانگی مانده ایم. ایجاد موقعیت می کنیم ولی در به ثمر رسیدن گل هم خودمان و هم طرفداران را زجر می دهیم. احسنام این است که با انرژی ای که در تیم وجود دارد و با اتفاقات خوبی که در هفته گذشته افتاده و نحوه بازی در سه، چهار بازی گذشته، فردا روز خیلی خوبی خواهیم داشت. سعی مان این است که اولین سه امتیاز را در آبادان به طرفداران هدیه دهیم.

سرمربی تیم صنعت نفت گفت: آبادان مثل مرکز است و شما بابت نتایج بازخواست می شوید. برای طرفداران آبادانی نتایج مهم است و بعضاً من می بینم که از آن طرف جهان لباس صنعت نفت را بر تن می نمایند و به تیم محبت دارند. در مجموع سعی ما این است که تیم مان را از هر حاشیه ای به دور نگه داریم.

منصوریان توضیح داد: به مردم آبادان قول دادم و با توجه به اینکه می دانستم مسائل اقتصادی تیم چگونه است، اما از مسئولان استان خواهش می کنم به تیم یاری نمایند. این روزها نیاز است به تیم یاری نمایند و امیدوارم نوش دارو بعد از مرگ سهراب نباشد. من نام مسئول را نمی آورم ولی هر کسی احساس می نماید می تواند یاری کند یا علی بگوید به وسط بیاید. تیم را هم وسیله نبینند، یاری مان نمایند. من از اینکه بگویم شرایط اقتصادی باشگاه خوب نیست خجالت می کشم. ما دوست داریم مسائل تیم های نفتی حل گردد.

وی گفت: نیاز داریم سریعاً به ما حدود 30 درصد هزینه تیم را یاری نمایند. من امروز برآورد کردم حدود 30 درصد هزینه تیم ما حدود 14 میلیارد است و این مبلغ از قیمت یک مهاجم سطح اول لیگ خیلی پایین تر است. تنها تیم صنعت نفت نیست، تیم امید، نوجوانان و کارمندان هم هستند. در کل با همه حقوق ها و مجموعه ها حدود 42 الی 43 میلیارد هزینه داریم. در برابر تیم هایی که 450 میلیارد هزینه می نمایند هزینه باشگاه ما خیلی ناچیز است، اما با همین ناچیز بودن اگر به موقع این مبلغ به تیم ما تزریق گردد ما بلند می شویم.

منصوریان اضافه نمود: شب بازی با پرسپولیس، سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد 15 درصد فردا به حساب بازیکنان واریز می گردد. شما دیدید انرژی آن صحبت و حضور طرفداران باعث شد تیم دیگری از پرسپولیس مقابل صنعت بازی کند. برای تیمی که برترین گنج فوتبال ایران را دارد، این تزریق اقتصادی چیزی نیست. لیاقت فوتبال آبادان مصوبه 200 تا 300 میلیاردی است. ان شاءالله در حال حاضر به ما یاری نمایند.

سرمربی تیم صنعت نفت در مورد پیکان گفت: پیکان تیم بسیار سر سختی است. حسینی با توجه به اینکه خودش مدافع بوده، سیستم دفاعی تیمش را خیلی محکم می بندد. فردا با پنج بازیکن نو به زمین می رویم و اجازه نمی دهیم ترکیب مان فرسوده گردد و سعی می کنیم سرعتی ترین ترکیب را فردا در زمین داشته باشیم. امیدوارم روز خوبی را برای طرفداران رقم بزنیم.

منصوریان در مورد بازگشت محمود مطلق زاده به زمین مسابقه عنوان نمود: مطلق زاده فقط کفش فوتبال پوشید. او مصدوم شده بود اما خدا را شکر خوب شده است. اهل شاخه هم فشرده کار می نماید. فردا بیت سعید، فرزاد جعفری و حسین ساکی را داریم و دست پر نسبت به بازی قبل به زمین می رویم. فقط از بچه ها می خواهم اشتباه فردی نکنیم. مقابل استقلال 28 درصد پاس اشتباه داشتیم. باید اشتباهات فردی را به حداقل برسانیم. اگر تعداد پاس اشتباه مان مقابل پیکان به حداقل برسد می توانیم تمرکزمان را روی این موضوع بگذاریم که سه امتیاز در شهرمان بماند.

وی در مورد مصدومیت دو بازیکن دیگر گفت: امید خالدی و حامدی فر امروز به ما تحویل داده شده اند و مصدومیت جزیی داشتند. اگر صلاح باشد فردا می توانیم با حامدی فر آغاز کنیم.

منصوریان در پاسخ به این سؤال که آیا عباس بوعذار هنوز به آمادگی نرسیده است، گفت: بوعذار را در بازی قبل چند دقیقه در زمین گذاشتم و در حال آماده کردن او هستیم. این بازیکن دومین خرید من در صنعت نفت بود و حساسیت زیادی روی عباس بوعذار دارم و تا مرحله بعدی جام حذفی، این بازیکن را آماده خواهیم کرد. می دانم شما فوتبال این بازیکن را دیدید و می دانید چقدر قابلیت دارد. به اعتقاد من قابلیت بوعذار از استاندارد فوتبال ما بالاتر است، اما خودش باید این مسئله را قبول کند. من تا زمانی که قبول نکنم چه کسی هستم، متوجه نمی شوم شما در مورد من چه می گویید. عباس باید قبول کند بازیکن بزرگی بوده و نیاز به تلنگر و یاری دارد تا برگردد.

وی با بیان اینکه تیمش بعد از بازی با استقلال یک بازی محبت آمیز با تیم امید صنعت نفت انجام داده است، اضافه نمود: در این بازی محبت آمیز بازیکنان جوان را بازی دادیم. باید ریز بشویم در زندگی شخصی بعضی از بازیکنان جوان مان، چون خیلی من را امیدوار کردند. دلم می سوزد که ما کم پول هستیم، اما پر ستاره، در حالی که تیم های دیگر پر پول هستند. چهار بازیکن 17 ساله در تیم جوانان مان داریم که این نوید را به فوتبال ایران می دهم که سال ها بعد بازیکنان بزرگی می شوند. برای این بازیکنان می خواهیم با مینی کمپ ها صبح و بعد از ظهر وقت بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت توضیح داد: تمام بازیکنان زیر 25 سال ما بعد از بازی با سپاهان باید دو جلسه در کلاس زبان انگلیسی شرکت نمایند و اگر حضور پیدا ننمایند، اجازه تمرین ندارند. به آنها گفتم باید بفهمند ما چه کار می کنیم. حدود 17 بازیکن این رده سنی آمادگی این را دارند که چه در آبادان یا تیم های دیگر، لژیونر شوند. ما می خواهیم یاری کنیم فرهنگ آنها را تغییر بدهیم تا اگر در 20 و 21 سالگی لژیونر شدند، به کشور دیگری بفرایند به بقیه نگاه نمایند. معلم زبان را هم پیدا کردیم که هفته ای دو جلسه کلاس خواهیم داشت. حتی طالب ریکانی می گفت ما هم به کلاس زبان می آییم که گفته ایم اگر دوست دارند حضور پیدا نمایند، اما برای بازیکنان زیر 25 سال اولویت است و برای بازیکنان زیر 20 سال، صد درصد اجباری است که اگر کسی از کلاس زبان فرار کند، اجازه تمرین نخواهد داشت.

منصوریان در مورد اینکه صنعت نفت در 7 هفته فقط سه گل زده و گلزنان هیچکدام مهاجم نبوده اند، گفت: برای من مهم نیست چه کسی گل می زند، برای من مهم برنده شدن است. نتیجه برای من خیلی مهم است، می خواهد گلزن ما محمد طیبی باشد یا طالب ریکانی، مهدی حنفی و امید حامدی فر باشند. اول برنده شدن و گل زدن مهم است. با این حال معمولاً تیم هایی که خط حمله شان گل می زند، به طرفدار این امید را می دهد که تا دقیقه 95 صبر کنید و ما گل می زنیم. در این مورد ما هنوز پیروز نیستیم و دنبال مهاجمی هستم که برای ما گل بزند تا در ترکیب ثابت شکل بگیرد. حالا همای سعادت روی سر چه کسی بنشیند، به کوشش خودش بستگی دارد.

وی درباره اینکه تیمش به لحاظ روحی و روانی و گاهی جسمانی از دقیقه 70 به بعد دچار افت می گردد، گفت: برعکس نمی گویید؟ فکر می کنم برعکس می گویید. شاید منظور شما روحی و روانی باشد، اما از نظر فیزیکی اینطور نیستیم. در این خصوص اعتقاد من برعکس است، چون ما از دقیقه 80 به بعد، کاملاً به فضای استقلال مسلط شدیم و از دقیقه 75 به بعد، مقابل پرسپولیس و گل گهر مسلط بودیم. شاید فضای فکری شما این است که وقتی جوانان ما به زمین می آیند، ریتم دیگری را تصور می کنید، اما کادر فنی تصور دیگری دارد. چون ما شرایط فیزیکی مان بهتر است، خودمان از دقیقه 75 به بعد امیدوار هستیم و از نظر روحی و روانی هم بهتر می شویم.

منصوریان اضافه نمود: از سه چهار بازی گذشته، به لحاظ فیزیکی دیگر عقب نشینی نمی کنیم و فرایند تمرینی ما سیر صعودی دارد. امروز هم 15 دقیقه خاتمهی بازی استقلال را دیدیم که روی ضربه حمود و نصاری حسرت خوردیم. در یک صحنه هم وقتی طالب ریکانی توپ را روی پای چپش آورد که کل تیم چپ او را بستند و این صحنه ها برای ما خیلی جالب بود. با این حال وقتی شما روی یک کار اصرار داشته باشید و تکرار کنید، شاید اتفاق گردد و ما باید این استنباط را داشته باشیم که خراب کردن موقعیت گل در 10 دقیقه خاتمهی اتفاق بوده است. خط حمله ما تغییرات خواهد داشت و فردا با یک خط حمله کاملاً نو به زمین می رویم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت گفت: شروین بزرگ یک سال و خورده ای در فولاد به میزان کافی بازی نکرد و اعتقاد قلبی من این است او خیلی به ما یاری می نماید. او در بدترین زمان به ما ملحق شد که بازی محبت آمیز و بدنسازی نداشتیم. البته ما بدنسازی نداشتیم و شیب تمرینی را در دستور کار قرار دادیم. شکل بازی شروین بزرگ مقابل نساجی ما را امیدوار کرد و اکنون مصدوم است، اما اگر طرفدار روی او صبر کند، پاسخ می گیرد. به او گفتم وقتی طرفداران درباره شما سؤال می نمایند، یعنی بازیکن مهمی برای آنها هستی و اگر خواسته آنها را برآورده نکنی، من خجالت زده می شوم.

به گزارش خبرنگاران، در خاتمه نشست خبری، نسبت به طولانی شدن نشست های خبری پیش از مسابقه صنعت نفت آبادان اعتراض صورت گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 334

به "منصوریان: احتیاج داریم 30 درصد هزینه تیم را به ما یاری نمایند، اجازه نمی دهیم ترکیب مان فرسوده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوریان: احتیاج داریم 30 درصد هزینه تیم را به ما یاری نمایند، اجازه نمی دهیم ترکیب مان فرسوده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید