پس از 20 سال قدیمی ترین قایق بادبانی کانادا به آب می زند

به گزارش مجله راهدیو، یک قایق بادبانی 125 ساله قرار است پس از 20 سال پهلو گرفتن در خشکی، به آب های بریتیش کلمبیا برگردد.

پس از 20 سال قدیمی ترین قایق بادبانی کانادا به آب می زند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی تی وی، این قایق بادبانی 9 متری که Dorothy نام دارد، اولین بار در سال 1897 از طریق یک کشتی ساز با نام John H. Robinson با هزینه 1800 دلار ساخته شد.

BC Ferries دوروتی را قدیمی ترین قایق بادبانی در کانادا می نامد؛ در حالی که موزه دریایی بریتیش کلمبیا این قایق را قدیمی ترین قایق بادبانی در کل شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکای شمالی می داند.

به گفته BC Ferries، دوروتی افتخارات زیادی همراه خودش دارد، از جمله برنده شدن در جشن تولد ملکه ویکتوریا در سال 1900.

در طول 125 سال گذشته، این قایق بادبانی نزدیک به 12 مالک داشته است. W.H. Langley اولین مالک کشتی، قسم خورده بود یک هیولای دریایی به نام کادبوروسوروس را دیده است.

سوگند یاد شده از طریق لنگلی که در آن تاکید می کند هیولای دریایی را دیده است، هنوز در موزه دریایی بریتیش کلمبیا نگهداری می شود و نشان دهنده اولین مشاهده رسمی این موجود است.

این موزه در سال 1995 دوروتی را خریداری کرد و در سال 2012 ، قایق از طریق BC Ferries به جزیره گابریولا منتقل شد تا کشتی ساز Tony Grove تعمیرش کند.

حالا، BC Ferries موافقت کرده است که قایق بادبانی را از جزیره گابریولا به Ladysmith، بریتیش کلمبیا برگرداند. قرار است دوروتی قبل از رفتن دوباره به آب در اینجا لنگر بیندازد.

طبق گفته آنها، Dorothy بیش از 20 سال است که تنش به آب نخورده است و لازم است که یک هفته در اسکله بماند تا تخته هایش منبسط شود و بتواند دریانوردی کند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 392

به "پس از 20 سال قدیمی ترین قایق بادبانی کانادا به آب می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از 20 سال قدیمی ترین قایق بادبانی کانادا به آب می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید