پول شادی را افزایش نمی دهد، صرفا ناراحتی را کاهش می دهد ، بعضی جملات انگیزشی، نصیحت های زشتی هستند

به گزارش مجله راهدیو، آرتور سی بروکس؛ این استاد و سخنران 59 ساله مرد خوشبختی نیست. او می گوید به همین دلیل است که شادی را رشته تحصیلی خود قرار داده است. این دانشمند علوم اجتماعی در 31 سالگی حرفه خود را به عنوان یک نوازنده رها کرد تا تحلیل سیاستگذاری عمومی را تا مقطع دکترا دنبال کند. اکنون او در مدرسه بازرگانی هاروارد (HBS) یکی از معتبرترین مدارس تجارت جهان درس هایی درباره شادی و رهبری به شاگردان اش ارائه می دهد.

پول شادی را افزایش نمی دهد، صرفا ناراحتی را کاهش می دهد ، بعضی جملات انگیزشی، نصیحت های زشتی هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ال پائیس، بروکس ستون نویس نشریه آتلانتیک نویسنده بیش از ده کتاب پرفروش بوده است از جمله قدرت تا قدرت: یافتن موفقیت، شادی و هدف عمیق در نیمه دوم زندگی (2022)، دشمنان خود را دوست داشته باشید (2019)، قلب محافظه کار (2015)، و جاده ای به سوی آزادی. (2012). او هم چنین به مدت 11 سال به عنوان مدیر موسسه امریکن اینترپرایز اندیکشده ای نزدیک به حزب جمهوری خواه بود. او که اهل واشنگتن است با یک زن کاتالانی ازدواج کرده و به تازگی پدربزرگ شده است.

در ادامه پاسخ های او به پرسش های ال پائیس را خواهید خواند:

جولیان ماریا فیلسوف می گوید خوشبختی یک غیر ممکن ضروری است. پرسش مهم این است که خوشبختی برایمان چه معنایی دارد؟ زمانی که روز اول کلاس از شاگردانم این پرسش را مطرح می کنم پاسخ می دهند که این یک احساس است. با این وجود، آنان اشتباه می کنند: اگر در پی یک احساس هستید دائما ناامید خواهید شد.

شاد بودن یک مقصد نیست بلکه یک جهت و یک پروژه است. هر چیزی که در زندگی ارزشمند است یک پروژه می باشد. این چیزی نیست که شما دارید. علاوه بر این، در این مسیر باید بر خلاف جریان علیه جهان و علیه طبیعت حرکت کنید. طبیعت صرفا دو چیز را برای ما می خواهد: زنده ماندن و انتقال ژنتیک. مهم نیست که خشنود باشیم یا نه. شما باید بر خلاف جریان اقتصاد، فرهنگ و به خصوص مادر طبیعت حرکت کنید.

کلید های این پروژه سرمایه گذاری در چهار عادت هستند: ایمان یا فلسفه، روشی برای حفظ دیدگاه، به طوری که همواره روی خود متمرکز نباشید. خانواده، دوستی و سپس کار. هیچ یک پول، قدرت یا معروفیت نیستند. موفقیت یعنیایجاد ارزش با تلاش شما؛ این که مردم بدانند شما به خوبی کاری را انجام می دهید و به دیگران خدمت می کنید. این موضوع برای هر شغلی صدق می کند.

برخی افراد فکر می کنند اگر موفقیت، پول، لذت و معروفیت داشته باشند خشنود خواهند بود. این تصوری اشتباه است. من به آنان می گویم پول داشتن عیبی ندارد، اما باید رابطه آن را با شادی درک کنند: پول شادی را افزایش نمی دهد بلکه ناراحتی را کاهش می دهد و صرفا تا یک نقطه نسبتا پایین در حدود 100 هزار دلار. فراتر از آن، مهم نیست که چقدر پول دارید.

شاید بپرسید تفاوت بین کاهش ناراحتی و افزایش شادی چیست؟ خوشبختی و ناراحتی متضاد نیستند بلکه در قسمت های مختلف مغز رخ می دهند. زمانی که فکر می کنیم روز خوبی را سپری می کنیم به این معنی است که ترکیب آن دو جهت مثبت است.

چهار کار وجود دارد که می توانید با پول انجام دهید: آن را صرف چیز هایی کنید، آن را صرف وقت بیش تر کنید، آن را صرف خرید تجربیات کنید یا آن را اهدا کنید. طبیعت می گوید که شما می خواهید چیز های بیشتری داشته باشید، اما این هرگز شادی شما را افزایش نمی دهد. با این وجود، اگر آن را روی خانواده و دوستان خود سرمایه گذاری کنید، شادی شما را افزایش می دهد. همان طور که اگر آن را به صورت خیرخواهانه مورد استفاده قرار دهید. در نهایت، راز اصلی عشق است.

ما در عصر استرس و اضطراب به خصوص در محل کار زندگی می کنیم. برخی می گویند در امریکا این شرایط باعث ایجاد پدیده استعفای بزرگ شده است. با این وجود، به نظر من استعفای بزرگ حتی در ایالات متحده وجود ندارد. این یک داستان تمام عیار است. فرسودگی شغلی مشکل شرکت ها نیست این یک مشکل فرهنگی است. شرکت ها در مورد چهار ستون شادی عملا هیچ کاری نمی توانند انجام دهند. در ایالات متحده و در سراسر جهان ایمان کمتری وجود دارد نه صرفا ایمان سنتی از نوع ایمان من به عنوان یک کاتولیک بلکه معنویت رو به افول است.

بسکمک از جوانان می گویند من مذهبی نیستم، اما معنوی هستم، اما واقعیت آن است که آنان نه مذهبی هستند و نه معنوی. هم چنین، اهمیت خانواده روز به روز کمتر می شود. مشکل تنهایی فاجعه بار است. شرکت ها تنها با کمک به کارمند برای داشتن هدف (احساس) در رکن کاری آزادی عمل دارند، اما نمی توانند کاری برای ایمان کارمندان یا اعضای خانواده آنان انجام دهند. مشکل اصلی نه مالی بلکه فرهنگی است.

در ایالات متحده مردم بیش تر کار می کنند. این فرهنگ مهاجران است. در مقابل، اسپانیا بیش تر یک کشور تفریحی است. در ایالات متحده هنگامی که با شخصی ملاقات می کنید اولین سوال این است: چه کاری انجام می دهید و چه شغلی دارید؟ در اسپانیا اولین پرسش این است: برای تعطیلات کجا می روید؟ این پنجره ای به روح اسپانیایی است. من زمانی که در اسپانیا هستم احساس راحت تری دارم. من دوست دارم اینجا زندگی کنم، اما همسرم نمی خواهد!

نارضایتی از کار اغلب به این مربوط می شود که کارمندان احساس رضایت نمی کنند. معمولا زمانی که به یک جشن فارغ التحصیلی می روید گوینده همواره در سخنرانی خود می گوید: شغلی را که دوست دارید پیدا کنید در آن زمان است که هرگز در زندگی خود یک روز کار نخواهید کرد. این نصیحت زشتی است، زیرا شما هرگز شغلی پیدا نمی کنید که همواره سرگرم کننده باشد. دومین توصیه ای که به شما می کنند این است که جهان را نجات دهید که هرگز به آن دست نخواهید یافت. شما باید چیز جالبی پیدا کنید که همواره سرگرم کننده نباشد یا بر جهان تاثیر بگذارد، اما همواره متعلق به شما باشد. جالب ترین چیز برای شما شغل شماست اگر بتوانید با آن امرار معاش کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 552

به "پول شادی را افزایش نمی دهد، صرفا ناراحتی را کاهش می دهد ، بعضی جملات انگیزشی، نصیحت های زشتی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول شادی را افزایش نمی دهد، صرفا ناراحتی را کاهش می دهد ، بعضی جملات انگیزشی، نصیحت های زشتی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید