پیشنهاد ازدواج دختران ایرانی با مردان غیر ایرانی مسلمان جنجالی شد

به گزارش مجله راهدیو، نماینده مردم تبریز در واکنش به اظهارات نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: این نماینده باید از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کند.

پیشنهاد ازدواج دختران ایرانی با مردان غیر ایرانی مسلمان جنجالی شد

به گزارش ایلنا، علیرضا منادی سفیدان کننده مردم تبریز در مجلس در واکنش به صحبت های اخیر امیرحسین بانکی پور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص ازدواج دختران بالای 30 سال ایرانی با مردان غیر ایرانی مسلمان، این اظهارات را تعجب برانگیز خواند و گفت: بانکی پور باید از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کند.

وی شرح داد: در نشست علنی امروز مجلس، ضمن تجمع بانوان اطراف میز آقای بانکی پور و اعتراض به سخنان سبک وی، سایر کنندگان نیز علیه او اعتراض کردند.

بانکی پور روز گذشته در اظهارنظری گفته بود که تعداد دختران و پسران در آستانه ازدواج و زیر 30 سال ما فعلاً به هم می خورد؛ اما در خصوص نسل گذشته منظور دختران مجرد بالای 30 سالی هستند که آمار آن ها با توجه به سرشماری اجرا شده در سال 95 چیزی در حدود یک میلیون و 400 هزار نفر را نشان می دهد و خانم های بالای 30 سال مجردی که در این سن یا مطلقه هستند و یا به هر دلیل همسر خود را از دست داده اند هم بالغ بر 700 هزار نفر هستند. این قشر از دختران مجرد با توجه به کمبود پسر مجرد در کشور با مسلمانان و شیعیان علاقه مند به ایران ازدواج کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 389

به "پیشنهاد ازدواج دختران ایرانی با مردان غیر ایرانی مسلمان جنجالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ازدواج دختران ایرانی با مردان غیر ایرانی مسلمان جنجالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید