پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 16 دی 1400

به گزارش مجله راهدیو، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی پیش بینی می گردد. فردا 16 دی ماه 1400 آسمان تهران آفتابی و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 16 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران ابری و حداکثر و حداقل دما در هم 10 و 2 درجه سانتیگراد است.

امروز آسمان تهران ابری است و دمای امروز تهران در طول شب از دو درجه به مرور و در طول روز به ده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 9 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (16 دی ماه) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای 1 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (17 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (18 دی ماه) هم آفتابی با حداقل دمای 2 درجه و با حداکثر دمای 10 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

کیفیت هوای تهران، امروز (چهارشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با شاخص لحظه ای 51 در شرایط قابل قبول است.

براساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (15 دی ماه) با شروع تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی دارد و حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (15 دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز سه شنبه (16 دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت سه شنبه (16 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز با نفوذ جریانات شمالی بارش در استان های ساحلی خزر و اردبیل شروع می گردد.

در استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، یزد، کرمان و هرمزگان شاهد بارش برف و باران هستیم.

در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، همدان و مرکزی بارش باران پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 257

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 16 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 16 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید