پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 24 فروردین 1401

به گزارش مجله راهدیو، امروز آسمان تهران نسبتا آفتابی است و دما در طول شب از نوزده درجه به مرور و در طول روز به بیست و نه درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 24 فروردین 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی و در برخی ساعات ابری پیش بینی می گردد. فردا 24 فروردین 1401 آسمان نسبتا آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد پیش بینی می گردد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 28 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (28 فروردین ماه) نسبتا آفتابی با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (25 فروردین ماه) هم تا حدودی آفتابی با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و برای روز آدینه (26 فروردین ماه) تا حدودی آفتابی و در برخی ساهات ابری باد با حداقل دمای 16 درجه و با حداکثر دمای 25 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید موقتی به ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی پیش بینی می گردد.

در برخی ساعت ها با تقویت ناپایداری های جو به ویژه از بعدازظهر سه شنبه تا چهارشنبه (23 و 24 فروردین) آسمانی ابری همراه وزش باد شدید تا خیلی شدید گاهی با گردوخاک و در پاره ای نقاط با رگبار و رعدوبرق مورد انتظار است.

از امروز تا چهارشنبه (22 تا 24 فروردین) فرایند افزایش نسبی دما و پنج شنبه تا آدینه (25 تا 26 فروردین) فرایند کاهش نسبی دما پیش بینی می گردد.

نفوذ زبانه ای از یک سامانه بارشی از بعد از ظهر پنج شنبه به تدریج آسمانی ابری و از بامداد آدینه تا شنبه (26 تا 27 فروردین) در برخی ساعت ها رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید مورد انتظار است.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوا تا صبح امروز با شاخص 99 در شرایط قابل قبول قرار گرفته است

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (23 فروردین ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز چهارشنبه (24 فروردین ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت سه شنبه (24 فروردین ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ نیز از وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، در پاره ای نقاط به ویژه نیمه جنوبی و نواحی مرکزی گاهی همراه با خیزش و طوفان گردوخاک و احتمال کاهش کیفیت هوا رگبار پراکنده باران و رعد و برق به ویژه در نیمه شمالی استان از بعد از ظهر دوشنبه (22 فروردین) تا اواخر وقت چهارشنبه (24 فروردین) اطلاع داد.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال ها و احتمال آسیب رسیدن به سازه های موقت و سست، احتمال صدمه به پوشش گلخانه ها و خطر سقوط اجسام و تابلو های تبلیغاتی، گاهی خیزش گردوخاک و کاهش میدان دید و کاهش کیفیت هوا و خطر برخورد صاعقه در ارتفاعات پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در ارتفاعات و منطقه های از زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، رگبار و رعدوبرق خواهیم داشت.

استان های ساحلی خزر و اردبیل، وزش گرم باد جنوبی و افزایش موقتی دما دارند و هوا در این منطقه ها بین 8 تا 15 درجه گرم تر می گردد.

در غرب و جنوب غرب کشور و بخش هایی از شمال غرب به دلیل گرد و خاک کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 354

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 24 فروردین 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 24 فروردین 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید