کنترل کننده سامانه مدیریت حرارت برای یک خودروی ملی طراحی شد

به گزارش مجله راهدیو، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، یک شرکت تحقیق و توسعه فناوری های خودرو با همکاری محققین دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف پیروز به طراحی کنترل کننده و ساخت میز تست سامانه مدیریت حرارت برای یک خودروی الکتریکی ملی شدند.

کنترل کننده سامانه مدیریت حرارت برای یک خودروی ملی طراحی شد

در این پروژه به طراحی یک سامانه کنترلِ اتوماتیک برای مدیریت هم زمان دمای باتری، کابین و اجزای قوای محرکه خودرو پرداخته شده است.

دکتر افشین بنازاده سرپرست گروه در این خصوص گفت: در پروژه مذکور با در نظر گرفتن سناریوهای مختلفِ ناشی از تغییر شرایط محیطی یا سیستمی، مکانیزم های مطلوب کنترلی جهت مشخص مقادیر مناسب ورودی های سیستم اعم از فرامین کمپرسور، پمپ های الکتریکی، فن، هیترها و شیرهای انبساط طراحی و اجرا گشت. بعلاوه پس از طراحی سامانه کنترلی و انجام شبیه سازی های مربوطه، ساختار طراحی شده ابتدا بر روی میز تست و سپس بر روی نمونه نیمه صنعتی خودرو با موفقیت اجرا و تست شد.

لازم به ذکر است؛ در این پروژه، دو گروه از استادان دانشگاه صنعتی شریف شامل گروه طراحی سامانه کنترل به سرپرستی دکتر افشین بنازاده و دکتر سیدمحمدعلی امامی و گروه طراحی و ساخت میز تست به سرپرستی دکتر امیر مردانی و دکتر محمدرضا مراد از دانشکده مهندسی هوافضا به مدت 13 ماه فعالیت داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آذر 1401 بروزرسانی: 7 آذر 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 464

به "کنترل کننده سامانه مدیریت حرارت برای یک خودروی ملی طراحی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کننده سامانه مدیریت حرارت برای یک خودروی ملی طراحی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید