گرمای بی سابقه در چین

به گزارش مجله راهدیو، سازمان نظارت ملی چین با انتشار هشدار رنگبندی نارنجی برای بالا بودن دمای هوای اعلام نمود موج گرمای بی سابقه به بسیاری از منطقه ها این کشور رسیده است.

گرمای بی سابقه در چین

به گزارش خبرنگاران، براساس اطلاعات مرکز هواشناسی ملی چین، دمای هوا در بعضی منطقه ها سینجان و فوجیان از 40 درجه سانتی گراد عبور کرد.

ظهر روز گذشته در منطقه خودمختار اویغور سینجان رنگبندی هشدار از نارنجی به قرمز تغییر کرد. رنگبندی قرمز بالاترین سطح هشدار در چین است. این درحالی است که برای جلوگیری از گرمای تابستان، گردشگران به منطقه ها جنوب غربی چین سفر کردند.

رسانه های محلی نیز اعلام کردند دمای هوا در ونژو ایستگاه هواشناسی در شرق استان ژجیانگ به 41.8 درجه سانتی گراد رسیده و رکورد بالاترین دمای هوا که مربوط به 15 جولای 2020 با 41.7 درجه سانتی گراد بود را شکست.

به نظر می رسد آخرین موج گرما شبیه آنچه در مدت زمان 5 تا 17 جولای بوده اتفاق بیفتد، اما منطقه ها بیشتری با دمای 40 درجه سانتی گراد و بالاتر را در برگیرد و بر روی مردم بیشتری تاثیر بگذارد.

دراین میان نگرانی هایی در کانون صنعتی و تولیدی این کشور درباره احتمال قطعی برق به علت تقاضای بیشتر انرژی بر اثر گرما بوجود آمده است.

مسئولان هواشناسی به شهفرایندان هشدار دادند که در ساعات گرم در فعالیت های خارج از منزل شرکت ننمایند و برای افرادی که در فضای باز کار می نمایند استراحت مکرر داشته باشند.

در مجموع به علت تغییرات اقلیمی در سراسر نقاط دنیا فرایند افزایش دما روی داده است و به نظر می رسد مسئله گرمایش زمین و مبارزه با تغییرات اقلیمی باید به شکلی جدی تر در دستورکار تمام کشور های دنیا قرار گیرد.

هشدار نارنجی نشان دهنده دومین سطح بالاتر در سیستم هشدار هوای گرم 4 درجه چین است. هشدار ها از بالا به پایین به صورت قرمز، نارنجی، زرد و آبی لیست می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 401

به "گرمای بی سابقه در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمای بی سابقه در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید