9 ایده مجذوب کننده برای استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه

به گزارش مجله راهدیو، استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه، یک حرکت جسورانه است که ممکن است برای افرادی که اولین بار است این کار را انجام می دهند، ترسناک به نظر برسد. اما این کار یک راه قدرتمند برای جلوه بخشیدن به آشپزخانه با افزودن مقداری رنگ، الگو و شخصی سازی کردن فضایی است که بسیاری از افراد خانه، خصوصا فرد خانه دار زمان زیادی را در آن صرف می نماید.

9 ایده مجذوب کننده برای استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه

اگر علاقه مند به استفاده از کاغذ دیواری هستید و در پی راهی می شد که جلوه آشپزخانه خود را بهبود ببخشید اما ایده ای برای انتخاب های خود ندارید، در ادامه این مطلب از خبرنگاران مگ همراه ما باشید، به شما 9 ایده انتخاب کاغذ دیواری که می توانید برای آشپزخانه خود بهره ببرید، خواهیم گفت.

1. داخل کابینت ها را کاغذ دیواری کنید

اگر در آشپزخانه خود کابینت هایی با درب شیشه ای دارید، از دیوار داخلی کابینت ها غافل نشوید. استفاده از کاغذ دیواری داخل کابینت، جلوه خاص تر و زیباتری به ظروف شما و روح تازه ای به آشپزخانه شما می بخشد. انتخاب کاغذ دیواری مونوکروم برای این قسمت، خصوصا اگر مکمل پالت رنگی آشپزخانه شما باشد یا رنگی شاخص که از بقیه فضای آشپزخانه شما جدا گردد، بسیار چشمگیر و مجذوب کننده خواهد بود.

البته می توانید از کاغذ دیواری های طرح دار هم بهره ببرید اما توجه داشته باشید که طرح های خیلی شلوغ ممکن است تأثیر منفی در جلوه آشپزخانه شما داشته باشد.

2. جزیره آشپزخانه خود را کاغذ دیواری کنید

جزیره مرکز آشپزخانه شماست. جایی است که غذا روی آن آماده می گردد، سرو می گردد، اعضای خانواده و مهمانان دور هم جمع می شوند و از غذا خوردن لذت می برند. کافی است به این نقطه توجه کنید و دیواره جزیره آشپزخانه را با کاغذ دیواری بپوشانید. خواهید دید که چگونه این نقطه، به فضایی خاص و مجذوب کننده برای دورهم جمع شدن مهمانان شما تبدیل خواهد شد.

3. به آشپزخانه کوچک خود شخصیت بدهید

شما نیازی به فضای بزرگی ندارید تا آشپزخانه تان جلوه زیبایی داشته باشد. یک آشپزخانه کوچک و ساده می تواند با یاری یک کاغذ دیواری زیبا، بسیار مجذوب کننده و چشم نواز به نظر برسد. می توانید طرح دلخواه خود را در فاصله میان دو کابینت و دیوار بالایی کابینت های بالا پیاده سازی کنید.

4. به آشپزخانه خود ظاهری رنگارنگ ببخشید

در حالی که بیشتر افراد یک آشپزخانه کاملا سفید را ترجیح می دهند، اگر آن را مانند یک بوم سفید و خالی ببنید، می توانید از آشپزخانه خود یک اثر هنری خلق کنید! کابینت های رنگی در کنار کاغذ دیواری، می تواند یک آشپزخانه ساده و سفید را به فضایی پرشور و رنگارنگ تبدیل کند. پس اگر هوادار رنگ و نقش های مختلف هستید، این ایده را امتحان کنید اما بسیار محتاطانه عمل کنید تا با رنگ و نقش های بیش از حد، موجب دل زدگی و ظاهری نامطلوب نشوید.

5. از طرح کاشی بهره ببرید

اگر به طرح کاشی علاقه مندید اما به هر دلیلی قصد استفاده از دیوارپوش کاشی را ندارید، می توانید به جای استفاده از کاشی، از کاغذ دیواری با طرح کاشی بهره ببرید. به این ترتیب علاوه بر اینکه در هزینه ها و دردسرهای ناشی از نصب کاشی صرفه جویی نموده اید، تغییری زیبا و خاص را در آشپزخانه خود به وجود آورده اید.

6. طرحی را انتخاب کنید که تکمیل کننده چیدمان فضای شما باشد

استفاده از طرحی که بتوانید به صورت خلاقانه آن را با لوازم و اکسسوری های آشپزخانه خود تکمیل کنید و در یکدیگر ادغام شوند، انتخاب مجذوب کننده و هوشندانه ای خواهد بود. به تصویر بالا بادقت نگاه کنید؛ طرح کاغذ دیواری و چراغ های دیواری در یکدیگر ادغام شده و طرح تکمیلی و زیبایی را به وجود آورده است که علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضا، بازتابی از خلاقیت شما در چیدمان فضا هم خواهد بود.

7. فضای غذاخوری را شاخص جلوه دهید

اگر فضایی هرچند کوچک در آشپزخانه شما به بخش غذاخوری اختصاص دارد، دیوار آن را با یاری یک کاغذ دیواری خاص، شاخص و متمایز جلوه دهید. در این شرایط اگر ترکیب رنگی آشپزخانه شما مونوکروم یا به رنگ خنثی باشد، شاخص جلوه دادن فضای غذاخوری به یاری یک کاغذ دیواری طرح دار، بسیار مجذوب کننده و چشمگیر خواهد بود.

8. الگوهای یکسان را با رنگ های متفاوت امتحان کنید

اگر روی دیوار آشپزخانه خود طبقات دکوری دارید، فاصله بین دو طبقه را با کاغذ دیواری پر کنید. اگر انتخاب شما به این صورت باشد که کاغذ دیواری در هر فاصله با فاصله دیگر، داری طرح یکسان اما رنگ های متنوع باشد، یک ترکیب رنگی زیبا و خاص به وجود می آید. البته می توانید خلاقیت های دیگری را به کار بگیرید. مثلا یک طرح کلی را برای دیواری که طبقه ها روی آن قرار گرفته اند در نظر بگیرید به گونه ای که طرح های هر حد فاصل، تکمیل کننده دیگری باشد.

9. کاغذ دیواری سفید انتخاب کنید

تقویت رنگ سفید کابینت آشپزخانه به یاری کاغذ دیواری مشابه می تواند به آشپزخانه مدرن شما ظرافت و شفافیت بیشتری ببخشد. انتخاب طرح برجسته بعلاوه به نرم کردن سطوح بسیار براق موجود در آشپزخانه، به شیوه ای شیک و زیبا یاری می نماید. این ترکیب را امتحان کنید تا شاهد تأثیر دلنشین و چشمگیر آن در آشپزخانه خود باشید.

چه طرح هایی برای کاغذ دیواری در آشپزخانه مناسب هستند؟

انتخاب طرح کاغذ دیواری بستگی به سبک آشپزخانه و سلیقه شما دارد. طرح هایی مانند طرح های هندسی، رنگ های خنثی، طرح های کمرنگ و طرح هایی از این قبیل، مناسب سبک مدرن هستند. طرح هایی مانند گل و گیاه و… مناسب سبک وینتج و روستیک هستند. طرح هایی مانند بته جقه، داماسک و گل های کلاسیک مناسب سبک های سنتی و کلاسیک هستند.

به هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری و استفاده از آن در آشپزخانه، توجه داشته باشید که زیاده روی نکنید تا موجب دل زدگی، نامتعادل و نامناسب شدن ظاهر آشپزخانه تان نگردد. در شرایطی از طرح های شلوغ بهره ببرید که آشپزخانه ساده و مرتبی دارید تا بر شلوغ تر جلوه دادن ظاهر آشپزخانه شما افزوده نگردد و بعلاوه سعی کنید از این طرح شلوغ در سطوح کمتری مانند فضای بین دو کابینت، یک دیوار یا حد فاصل بین طبقات بهره ببرید.

استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه می تواند جلوه متفاوتی به ظاهر آشپزخانه شما ببخشد اما به شرط آنکه در استفاده از آن هوشمندانه عمل کنید تا نتیجه برعکس دریافت نکنید.

به هنگام انتخاب کاغذ دیواری در آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

توجه داشته باشید که آشپزخانه محلی است که با پخت و پز و درست کردن غذا ممکن است مواد غذایی و روغن به دیوار پاشیده گردد و روی کاغذ دیواری شما لکه بر جای بگذارد. بنابراین اگه فردی هستید که در طول روز با آشپزخانه زیاد سروکار دارید و غذا به دفعات می پزید، شاید بهتر باشد که از کاغذ دیواری روشن که لکه ها را در خود نشان می دهد استفاده نکنید یا از کاغذ دیواری هایی بهره ببرید که قابل شست وشو هستند تا به راحتی بتوانید لکه ها را پاک کنید.

اگر مستأجر هستید و برای نصب کاغذ دیواری محدودیت دارید، می توانید از کاغذ دیواری های موقت که امکان جابه جایی دارند بهره ببرید.

پیش از خرید کاغذ دیواری، فضاهایی را که قصد دارید با کاغذ دیواری بپوشانید، انتخاب و مقدار گیری کنید تا به هنگام خرید، دچار سردرگرمی برای انتخاب متراژ نشوید.

کلام آخر

استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه، انتخابی جسورانه و متفاوت برای تغییر در ظاهر کلی آشپزخانه است. کافی است نسبت به سلیقه و سبک آشپزخانه خود مطلع باشید و ایده های مختلفی را که گفته شد، در نظر بگیرید و بسنجید که کدام یک مناسب آشپزخانه شماست. از قلم نیاندازید که تناسب ظاهری را در استفاده از کاغذ دیواری در نظر بگیرید زیرا هدف نهایی شما از استفاده از کاغذ دیواری، جلوه بخشیدن هرچه بیشتر به ظاهر آشپزخانه تان است.

منبع: mydomaine

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 282

به "9 ایده مجذوب کننده برای استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 ایده مجذوب کننده برای استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید