با سرکه سیب به جنگ عفونت ها بروید!

به گزارش مجله راهدیو، سرکه سیب التهاب را در نمونه های باکتری مخلوط با سلول های ایمنی کاهش داد. محققان فرض می نمایند که این درمان می تواند از اسید استیک موجود در سرکه سیب باشد که می تواند به میکروب های موجود در باکتری های عفونی آسیب برساند.

با سرکه سیب به جنگ عفونت ها بروید!

مطالعات انجام شده نشان می دهد که سرکه سیب دارای اثر ضد باکتریایی و ضد ویروسی است.

صد ها سال است که مردم از سرکه سیب برای درمان انواع مسائل سلامتی استفاده می نمایند. سرکه حاوی طیف گسترده ای از مواد سالم از جمله اسید استیک، اسید های آمینه و آنتی اکسیدان هاست. مایع کدری که در ته بطری سرکه سیب قرار گرفته است، مادر نامیده می گردد و مملو از باکتری ها، پروتئین ها و آنزیم های مفید است.

در حالی که کلینیک مایو ایالات متحده می گوید که بیشتر عفونت ها آسیب پایدار ایجاد نمی نمایند، عفونت های شدید می توانند خطرات جدی برای سلامتی داشته باشند و باید به وسیله یک متخصص پزشکی درمان شوند به همین علت سرکه سیب می تواند به درمان عفونت های خفیف گوش خارجی در بچه ها و بزرگسالان یاری کند.

استافیلوکوکوس اورئوس و اشریشیا کلی بعضی از علل اصلی عفونت گوش هستند و خوشبختانه، یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که سرکه سیب رشد استافیلوکوکوس اورئوس (S. aureus) و اشریشیا کلی (E. coli) را متوقف می نماید.

در واقع، سرکه سیب التهاب را در نمونه های باکتری مخلوط با سلول های ایمنی کاهش داد. محققان فرض می نمایند که این درمان می تواند از اسید استیک موجود در سرکه سیب باشد که می تواند به میکروب های موجود در باکتری های عفونی آسیب برساند.

این مطالعه نتیجه گرفت که سرکه سیب می تواند به درمان بعضی از عفونت های باکتریایی یاری کند. علاوه بر این، مطالعه 2017 خواص ضد باکتریایی قوی سرکه سیب را با غلظت 25 درصد نشان داد.

برای استفاده از سرکه سیب در درمان عفونت گوش توصیه می گردد که آن را با اندازه مساوی آب گرم مخلوط کنید. از قطره چکان تمیز یا سرنگ بچه ها می توانید برای چکاندن سرکه در گوش بهره ببرید.

فرد تحت درمان باید به پهلو دراز بکشد، اما دقت کنید که قطره چکان را داخل گوش فرو نکنید. در عوض، گوش را با یک توپ پنبه ای بپوشانید سپس پنج تا 10 قطره را داخل گوش بچکانید. باید چند دقیقه بعد از استفاده ثابت بمانید تا قطره ها در آن خیس بخورند. در صورت لزوم می توانید این کار را دوباره انجام دهید.

منبع: فرادید
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 438

به "با سرکه سیب به جنگ عفونت ها بروید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با سرکه سیب به جنگ عفونت ها بروید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید