سلامتی و پزشکی

پالایش نفت آبادان با اختلاف 2 امتیاز بازی دومش را واگذار کرد

تیم پالایش نفت آبادان در دومین رقابتش در لیگ برتر بسکتبال بانوان با نتیجه 57 مقابل 59 نخستین شکست خود را در مقابل اکسون تهران تجربه کرد.

23 مهر 1400

صفر تا صد نوشیدنی های ورزشی، شرایط مصرف قبل، حین و بعد از ورزش

مقدار مصرف نوشیدنی ورزشی بستگی به مواردی مانند دمای بیرون و مقدار عرق کردن دارد و ورزشکاران باید به شرایطی که مصرف این نوشیدنی برای بدن ایجاد می کند، توجه ویژه داشته باشند.

21 مهر 1400

لویتروکسین Levothyroxine

این دارو موجب کاهش فعالیت زیاد غده تیروئید گشته و بدین ترتیب از بیماری گواتر، جلوگیری می نماید. دارو ممکن است همراه با داروهای دیگر آنتی تیروئید برای جلوگیری از گواتر و درمان برخی انواع سرطان غده تیروئید مورد استفاده قرار بگیرد.

18 مهر 1400

سرانجام یک روز بدون فوتی کرونا در بوشهر به ثبت رسید

پس از مدت ها، امروز استان بوشهر فوتی کرونا نداشت و تعداد قربانیان هزار و 948 نفر ثابت ماند.

17 مهر 1400

لارنژیت (خروسک یا التهاب حنجره)

صبح زود در حمام در حال آواز خواندن هستید؛ صدایى که از گلوى تان بیرون مى آید بیشتر شبیه صداى خروس است نه صداى آواز شما؛ حنجره را صاف مى کنید تا دوباره امتحان کنید؛ صدایى که از گلوى تان بیرون مى آید همه چیز است به جز آواز. اگر ادامه دهید، دیگر هیچ صدایى...

13 مهر 1400

حافظه برتر با چند پند مفید

تحقیقات حاکی از آن است که عوامل زیادی در افزایش بازدهی هوشی، قدرت یادگیری و تمرکز افراد نقش دارد که یکی از آن ها نوع تغذیه می باشد؛ چه سلول های عصبی مواد مورد احتیاج جهت انجام فعالیت های روزانه خود را به وسیله مصرف مواد غذایی تأمین می نمایند. تغذیه...

10 مهر 1400

چگونه از پوست بچه ها مراقبت کنیم؟

هیچ چیزی به لطافت پوست نوزادان و بچه ها نیست و طبیعی است که این پوست نازک و لطیف، مراقبت های ظریفی هم می طلبد. این هفته قصد دارم در این مقاله به بعضی از اهم همین مراقبت ها اشاره کنم: حمام بچه ها، احتیاج نوزاد به ضدآفتاب و پیشگیری از کهنه سوز.

10 مهر 1400

سال هاست نوشابه و قند را تحریم نموده ام

اگر در خانواده تان یا بستگان درجه اول تان سابقه ابتلا به دیابت وجود دارد، احتمالا می دانید که احتمال ابتلای شما به دیابت نوع 2 بیشتر از سایرین است و بنابراین باید بیشتر از بقیه احتیاط کنید. درباره تاثیر زمینه مثبت خانوادگی بر ابتلا به دیابت گفتگویی...

7 مهر 1400

بهورزان هفتکلی، خانه به خانه در جستجوی کرونا

مدیر شبکه بهداشت و درمان هفتکل گفت: واکسیناسیون مردم علیه ویروس کرونا در منطقه ها روستایی این شهرستان با اجرای طرح خانه به خانه با شتاب بیشتری در حال انجام است.

4 مهر 1400

تغییر مخفیانه الگوریتم فیس بوک را خشن تر کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، طبق گزارش وال استریت ژورنال، فیس بوک در سال 2018 میلادی الگوریتم های خود را طوری تغییر داد تا محتوای باز نشر شده اولویت یابد. اما این امر به توسعه بی حد و حصر اخبار جعلی، محتوای نفرت پراکنانه و خشونت آمیز در پلتفرم...

1 مهر 1400

نسخه ای برای دیورتیکولوز

یکی از چیزهای بدی که متاسفانه در فرهنگ ما جا افتاده خوددرمانی است. اینکه برخی ها انتظار دارند پزشک معالج شان حتما مقادیر زیادی از انواع داروها برایشان تجویز کند، از همین نکته نشات می گیرد. بسیاری از این قبیل بیماران، اگر پزشک شان طبق خواسته آنها برایشان...

31 شهریور 1400

ساس در خانه را چگونه از بین ببریم؟

خبرنگاران : حشراتی به نام ساس در تشک پنهان می شوند.

26 شهریور 1400

نیکی ملکی:دز های تولیدی واکسن برکت دو رقمی شد

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در پیامی توییتری اظهار داشت که تولیدات واکسن کوو ایران برکت به ده میلیون دز رسیده است.

23 شهریور 1400

سوسو خوابش نبرده بود

به گزارش خبرنگاران سوسو خوابش نمی آید؛ یا بهتر است بگوییم سوسو خوابش نمی برد. این مسئله ای است که خیلی از بچه ها و عظیم ترها ممکن است داشته باشند. نظم در ساعت خواب که ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی و روحی بچه ها دارد. در این کتاب سوسوی تمساح با شعرهای بامزه...

22 شهریور 1400

رشد 70 درصدی سرمایه گذاری در طرح های تحقیق و توسعه، پروژه های تحقیقاتی کاربردی 55 درصد افزایش پیدا کردند

نتایج آمارگیری های تازه مرکز آمار ایران نشان می دهد سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیق و توسعه در سال 98 در مقایسه با دو سال قبل رشد و جهشی 70 درصدی تجربه نموده است.

21 شهریور 1400

شکایت محیط زیست از شرکت پالایش گاز فجر جم، مسئولان شرکت به اخطارها توجه نمی نمایند

اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم از شرکت پالایش گاز فجر جم برای آلودگی ناشی از ورود پساب صنعتی به رودخانه شکایت کرد.

13 شهریور 1400

مجوز مرکز نوآوری دانشگاه اردکان صادر شد

خبرنگاران/یزد معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان از صدور مجوز ایجاد مرکز نوآوری در این دانشگاه از سوی دفتر برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت عتف خبر داد.

9 شهریور 1400

تمام گزینه های غذایی که تا به حال اشتباه مصرف می کردید!

حتی اگر به سراغ انتخاب سالم ترین گزینه های غذایی بروید، بدون در نظر گرفتن نحوه صحیح مصرف آنها، نمی توانید از همه فواید و مواد مغذی موجود در آنها بهره مند شوید.

9 شهریور 1400
7 شهریور 1400

پرداخت دو میلیارد و 700 میلیون تومان زکات فطریه در خراسان شمالی

الهی راد گفت:مردم روزه دار خراسان شمالی بیش از دو میلیارد و 700 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند

7 شهریور 1400
تعداد: (38)