حمایت ژاپن از گردشگری ایران

به گزارش مجله راهدیو، ژاپن بدون توجه به تحریم های آمریکا نسبت به ایران از گردشگری ایران حمایت می نماید.

حمایت ژاپن از گردشگری ایران

سید عباسعلی امامیه نماینده اطلاع رسانی توریستی ایران در ژاپن، از حمایت بعضی مسؤولان توریستی این کشور بدون در نظر گرفتن تحریم های آمریکا برای تداوم فعالیت های دوجانبه توریستی ایران و ژاپن خبر داد.

سید عباسعلی امامیه درباره دورنمای سفر توریستان ژاپنی و دیگر کشورها به ایران، گفت:

به این جریان خوشبینانه نگاه می کنم. اگرچه کاهش ارزش پول ملی در قبال ارزهای خارجی، تهدید و عاملی بازدارنده برای سفرهای خارجی است، اما این موضوع برای توریستان خارجی برعکس است، چون شرایط حال حاضر یاری می نماید پکیج تور ایران مقرون به صرفه تر گردد.

وی هزینه بالای تورهای ایران را عاملی نگران کننده در جریان توریستی دانست، اضافه نمود:

اکنون فرصت برای فعالان توریستی در حوزه تورهای ورودی با کاهش ارزش پول ملی ایجاد شده و آن ها می توانند با قیمت مناسب پکیج هایی را طراحی نموده تا شاهد افزایش روز افزون ورود توریست خارجی به ایران باشیم.

امامیه درباره حضور ایران در نمایشگاه توریستی ژاپن (جاتا) به محدودیت های ارزی که پیشتر حذف ایران از این نمایشگاه را در آینده پیش رو، به علت تحریم ها و نوسانات ارزی احتمال داده بود، گفت با توجه به این که دولت ارزی را برای حضور در نمایشگاه ها تخصیص نداد، اما بخش عمده ای از هزینه های غرفه ها را کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران با سخاوتمندی، برعهده گرفت و یاری زیادی به مشارکت شرکت کنندگان ایرانی در این نمایشگاه کرد.

ایشان در ادامه گفت:

در نمایشگاه توریستی سال جاری ژاپن (جاتا) ایران در غرفه ای به مساحت 54 متر مربع با طراحی نمادهای ایرانی حاضر شد. هنرمندان صنایع دستی نیز حضور چشمگیری داشتند و در این غرفه تنوع شرکت کنندگان بسیار خوب بود

نماینده اطلاع رسانی توریستی ایران، افزایش شرکت های واردکننده تور به ژاپن را از جمله تفاوت های نمایشگاه های سال جاری دانست وبیان کرد که در بخش تورهای خروجی 768 شرکت خارجی و 527 شرکت کننده در بخش تورهای ورودی به ژاپن، حضور داشتند. کل شرکت کنندگان نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشت

سرفصل های نو جاتا 2018 ، توریستی ورزشی، کشتی های تفریحی، میعادگاه های ازدواج، توریستی ماجراجویی و تحصیل در خارج است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 303

به "حمایت ژاپن از گردشگری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ژاپن از گردشگری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید