سهولت دسترسی به نیروی کار دارای کارت مهارت در زنجان

به گزارش مجله راهدیو، بانک اطلاعاتی نیروی کار ماهر و دارای کارت مهارت تهیه شده و مردم می توانند به وسیله اپلیکشن به سوابق آن ها دسترسی یابند.

سهولت دسترسی به نیروی کار دارای کارت مهارت در زنجان

به گزارش خبرنگاران زنجان؛ محمدرضا انصاری در آیین انعقاد تفاهم نامه مشترک ساماندهی و رتبه بندی مجریان تأسیسات مکانیکی ساختمان، اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر اساس اسناد بالادستی و قانون کار، تمهیداتی را برای ارتقای مهارت شاغلان بنگاه های مالی در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پارسال تفاهم نامه ای در مورد ساماندهی مجریان تاسیسات الکتریکی منعقد شده است، اسم کرد: امروز هم تفاهم نامه در مورد ساماندهی مجریان تاسیسات مکانیکی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان و اتحادیه مربوطه منعقد شد که شاغلان و مجریان تاسیسات مکانیکی با توجه به الزامات قانونی معین شده فعالیت نمایند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به اینکه در سیستم طبقه بندی مشاغل، استانداردهایی بر اساس استاندارد بین المللی مشاغل ایسکو 2008 معین شده است، توضیح داد: افراد برای کسب شایستگی های شغلی باید آموزش هایی مرتبط با شغل خود دریافت نمایند و سازمان آموزش فنی و حرفه ای دوره های آموزشی را متناسب با دو بخش کارجویان و شاغلان در نظر گرفته است.

محمدرضا انصاری با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی، شاغلان صنایع و صنوف و جویندگان کار جزو گروه های هدف این سازمان برای آموزش و ارتقای مهارت های حرفه ای هستند، ادامه داد: بر این اساس تفاهم نامه هایی را با دستگاه های ذی ربط و گروه های تخصصی نظام مهندسی ساختمان منعقد می کنیم و این کار برای نخستین بار در زنجان انجام و به اسم الگو به کشور ابلاغ شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان به ارائه کارت مهارت برای افرادی که در دوره ها شرکت نموده و صاحب صلاحیت هستند، اشاره نمود و گفت: صاحبان حرف و گروه های شغلی با اجرای این کار ضمن رعایت مقررات ملی ساختمان می توانند از مزایای کارت مهارت استفاده نمایند و از خدمات بیمه ای در سطح کشور بهره مند شوند. بعلاوه این کارت و گواهی نامه ارزش ترجمه و استفاده در دیگر کشورها را دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروی کار بر اساس مهارت سطح بندی می گردد، ادامه داد: در آموزش فنی و حرفه ای، اپلیکیشنی طراحی شده که فایل آن قابل استفاده برای همه مردم بوده و با استفاده از آن می توانند به نیروی کار ماهر که به تایید مراجع بالادستی رسیده است، دست یابند و از سوابق آن ها آگاه شوند و این کار از ضرر و زیان های احتمالی در پروژه ها و خدمات جلوگیری می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 14

به "سهولت دسترسی به نیروی کار دارای کارت مهارت در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهولت دسترسی به نیروی کار دارای کارت مهارت در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید