تور استرالیا: صخره آیرس استرالیا، زیر نورپردازی خیره کننده ای می درخشد

به گزارش مجله راهدیو، صخره آیرس در مرکز کشور استرالیا، میزبان زمین نور، نمایشی از هنرمندی بریتانیایی است. برای آشنایی با این کار هنری و دیگر زیبایی های این کشور خارق العاده با ما همراه شوید.

تور استرالیا: صخره آیرس استرالیا، زیر نورپردازی خیره کننده ای می درخشد

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه پر از مجذوب کنندهیت های گردشگری است. سنگ بزرگ آیرس که در زبان محلی اولورو خوانده می گردد، در دستان هنرمندی توانا تبدیل به زمینی منور از نورهای رنگارنگ و زیبا، قطبی فعال در جذب مسافران شده است.

این مقاله به وسیله جیم بایرس از تیم نشنال جئوگرافی نوشته شده است.

سال جاری اولورو را با رنگ تازه ای دیدن کنید!

اولورو، یکی از بزرگ ترین شمایل فرم سنگی در دنیا، در رنگ های قرمز و نارنجی باشکوهش را تصور کنید. حالا همان عظمت را تصور کنید، صخره ای باستانی در مقابل نور بیشتر از 50 هزار میله های بلند و باریکی که به رنگ های بنفش، نارنجی روشن و صورتی آبنباتی پنبه ای می درخشند، همان طور که هوای گرگ و میش در بخش بیابانی و دور از دریای استرالیا رسوخ می کند، با نیمرخی سیاه به نمایش در می آید.

این تقریبا چیزی است که در زمین نور اولورو تجربه خواهید کرد که تا تاریخ 31 مارس 2018 (11 فروردین 1397) به روی عموم باز است.

این نمایش استثنایی هنرمندی به نام بروس مونرو، واقع شده در زمین های آیرس راک ریزورت (اقامتگاه سنگی آیرس) در قلمروی شمالی، تا به امروز 120 هزار بازدیدنماینده را از زمان افتتاح در سال 2016 به اینجا کشانده است. صحنه دیدنیی این نمایش خصوصا در زمان غروب خورشید در پشت اولورو (بعلاوه شناخته شده به عنوان صخره آیرس)، کوهی مقدس برای مردم محلی و بومی، بسیار دراماتیک است.

هنرمند بریتانیایی، مونرو، در باب کار خود می گوید:

من در ذهنم چشم اندازی پر از ساقه های منور دیدم، درست مانند دانه هایی خوابیده در بیابانی خشک که به آرامی در انتظار سقوط تاریکی هستند، زیر فرشی از ستارگان جنوبی، تا با آهنگی ملایم و آرام در نور، شکوفه نمایند.

زمین نور، که به نام تیلی میرو توتا نایاکوجاکو (نگاه به تعداد زیادی از نورهای زیبا) در زبان محلی پیجانجارا نام گذاری شده بود، با بیشتر از 50 هزار ساقه کج شده با دایره های شیشه ای مات در محیطی با میزان چهار برابر زمین فوتبال، به نمایش گذاشته شد. مسیرها، بازدیدنمایندگان را به داخل بنیان زمین نور می کشانند، به طوری که گویی آن ها در باغ نور جادویی قدم می زنند. این منطقه کاملا با انرژی خورشیدی منور می گردد و از بیشتر از 380 کیلومتر فیبر نوری برای انتقال استفاده می کند که در صورت استفاده برای دیگر تاسیسات، قابل بازیافت است.

اقامتگاه سنگی آیرس پیشنهادات مختلفی برای مشاهده زمین نور اولورو برای شما آماده نموده است. بلیط پایه عبور از زمین نور 150 هزار تومان، شامل حمل و نقل به منطقه دور و زمان برای تجربه کار هنری است. دیگر بسته ها شامل راهنمای تور، کاناپه، نوشیدنی و حتی سواری شتر می گردد.

جزئیات بلیط ها را می توانید در این سایت مشاهده کنید.

به گشت و گذار در اولورو نمی رسید؟ هم اکنون می توانید اولورو را در گوگل استریت ویو کاوش کنید.

زیبایی های استرالیا را در ادامه ببینید:

1. پارک ملی اولورو کاتا توتا

فلش های نور بر صخره آیرس، یک مونولیت برجسته سرخ با سنگ های شنی، گردشگر ها را به مرکز استرالیا می کشاند. پارک ملی اولورو کاتا توتا میزبان سنگی بزرگ به نام اولورو در زبان مردم بومی، ساکنین اصلی قاره، است.

2. منطقه کیمبرلی

منطقه دور کیمبرلی در غرب استرالیا، چشم میزانای دراماتیکی از گلوگاه های رودخانه و اشکال سنگ های شنی به ما نشان می دهد که در فیلم استرالیا در سال 2008 به نمایش در آمد. کیمبرلی بعلاوه خانه درختان انبوه بوآب، خویشاوند نزدیک بوآب های آفریقایی، است.

3. جمعیت بومی

بومیان در غروب آفتاب در گرد و خاک می رقصند. ساکنین اصلی استرالیا، بومیانی که برای بیشتر از 40 هزار سال قبل از این که سفیدپوستان پا به این سرزمین بگذارند، در آنجا بوده اند. مهاجرین اروپایی، بیماری و سیاست را به این قاره آوردند که شدیدا فرهنگ، زبان و نحوه زندگی بومیان را به خطر انداخت.

4. جیلاروس

آسمان بر فراز دختران گاوچران یا جیلاروس سوار بر گاوهای مزرعه در کوئینزلند، بسیار دور و عریض می کند. دام داری، تجارتی جدی در استرالیا است.

5. کوآلا

کوآلای سنگین پلک، از لانه مجذوب کننده خود در درخت آدلاید، نگه داری می کند. این ساکنین شرق استرالیایی بیشتر زمان خود را در چرت زدن در درختان اکالیپتوس سپری می نمایند و شب ها برای تغذیه از برگ های درختان، از درختان بالا می فرایند.

6. بچه کانگورو

یک بچه کانگورو در ویکتوریا از مادر خود سواری می گیرد. نشان ملی استرالیا، کانگوروی خاکستری شرقی برای پرش هایی با ارتفاع 9 متر در یک پرش، شناخته شده است همان طور که زمین های اصلی شرقی استرالیا را می پیماید. گونه شرقی خاکستری یکی از حدودا 63 گونه بومی استرالیا است.

7. 12 حواریون

8 مونولیت (قطعه ستگ های یکپارچه) آهکی محکم ، 12 حواریون را که بر جاده اقیانوس بزرگ در جنوب استرالیا نشسته اند را می سازند. این ساختار که زمانی جزو صخره های محکم خشکی بود، هم اکنون 24 متر ارتفاع و 6 متر عرض در وسط موج های خروشان دارد.

8. بهشت موج سواری

تخته های بلند بلیندای استرالیایی زیر یک موج غوطه ور می شوند. ساحل طلایی استرالیا یک بهشت موج سواری است، جایی که گودال ها در موج ها به وجود می آیند و به سمت سواحل معروف موج سواری چون اسپیت، بهشت موج سواری و ساحل پری دریایی (Mermaid Beach) جاری می شوند.

9. خانه اپرای سیدنی

خانه اپرای سیدنی یک تصویر نمادین از شهر بزرگ استرالیایی و دارای چندین سالن اجرا برای انواع تفریح های مختلف، است. سقف ویژه خانه اپرا از صدف های به هم متصل شده که سکوی تراسی را شکل می دهند، خلق شده است؛ مکانی که شهفرایندان در نور درخشنده آفتاب سیدنی غرق می شوند.

10. زمین کریکت ملبورن

زمین کریکت با معروفیت دنیای در ملبورن در 1853، پس از این که دولت فرانسه، گروه 15 ساله کریکت را مجبور به تغییر مکان کرد، ساخته شد. هم اکنون، این مکان، بزرگ ترین ورزشگاه در استرالیا است و میزبان پاپ جان پائول دوم، المپیک تابستانی 1956 و جشنواره های موسیقی چون پلیس بوده است.

11. حمام های سیار رنگارنگ

حمام های سیار به رنگ های روشن درآمده در ماسه های ساحل برایتون به صف شده اند. قریحه ویکتوریایی، این آلونک های کوچک را واقع در خط ساحلی خلق نموده است، بنابراین افراد می توانند در این مکان ها لباس شنا بپوشند و حمام نمایند.

12. نجات غریق های استرالیا

گروه نجات غریق موج سواری استرالیا در اوایل قرن بیستم در کوشش برای یاری به شناگران که گاهی در موج های فریبنده گیر می افتند، تشکیل شد. هم اکنون بیش از 300 گروه نجات غریق یاری می نمایند تا سواحل در امنیت کامل باشند و حامی مسابقات و کارناوال ها هستند.

13. شاه پنگوئن ها

شاه پنگوئن ها در جزیره مکوآری تجمع می نمایند، که بین استرالیا و آنتاراکتیکا قرار گرفته است و خانه هزاران پرنده دریایی مهاجر و فک های دریایی است. این جزیره اقیانوسی بخش فاش شده لبه زیر دریای مکوآری، به وسیله برخورد دو صفحه تکتونیک به وجود آمده است.

14. پارک ملی فلیندر چیس

سنگ های قابل توجه، یک مجموعه تخته سنگ های حجاری شده به وسیله آب و هوا که بر روی گنبدی گرانیتی بالای دریا، قرار گرفته اند، بازدیدنمایندگان را به پارک ملی فلیندر چیس در جزیره کانگورو در جنوب استرالیا می کشانند.

15. آبشار کریستالی

آبشار کریستالی یکی از جاذبه های طبیعی در پارک ملی جنوبی نو ویلز دوریگو است. پیاده روی در طبقه جنگل و طبقه بالا یعنی درختان به بازدیدنمایندگان اجازه می دهد جنگل بارانی را از نزدیک حس نمایند.

16. شیر دریایی

شیر دریایی در خطر انقراض استرالیایی تنها در خلیج کوچک استرالیایی پیدا می گردد، که اطراف ساحل جنوبی قاره مسیری قوسی شکل دارد. این پستاندار با چرخه بزرگ شدنی غیرمعمول که هر 18 ماه اتفاق افتاده و برای یک سال و نیم به بچه هایش غذا می دهد، متمایز است.

17. جزایر ویت ساندی

خط ساحلی ماسه ای و هموار جزایر ویت ساندی استرالیا و شگفتی طبیعی صخره زیبای اطراف آن، گردشگر ها را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. تعداد زیادی از 74 جزیره به پارک ملی تخصیص داده شده اند، در حالی که بقیه آن ها میزبان استراحتگاه های مجلل در جزیره هستند.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 283

به "تور استرالیا: صخره آیرس استرالیا، زیر نورپردازی خیره کننده ای می درخشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا: صخره آیرس استرالیا، زیر نورپردازی خیره کننده ای می درخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید