مسجد جامعه پرداز ظرفیت های مردم را به آن میدان می آورد

به گزارش مجله راهدیو، سعادت به دانشجو گفت: اگر مسجدی که امام محله با تمام مولفه هایی که می بایست داشته باشد، شکل گیرد و بتواند راهنمایی را به عهده گیرد نقش توانمند سازی مردم را با خود به همراه دارد.

مسجد جامعه پرداز ظرفیت های مردم را به آن میدان می آورد

وحید سعادت، معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری درباره دومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز با اشاره به اهمیت فعال سازی توانمندی های مردمی در توسعه روستایی به دانشجو گفت: در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بحث به میدان آوردن مردم در تمام موضوعات موضوع داشت و اگر مسجدی که امام محله یا امام میانی با تمام مولفه هایی که می بایست داشته باشد، شکل گیرد و بتواند راهنمایی را به عهده گیرد نقش توانمند سازی مردم را با خود به همراه دارد.

وی اضافه کرد: توانمند شدن مردم بسیاری از مسائل را که ما امروز در آن ها با چالش رو به رو هستیم برای حل مسائل هر منطقه که نیازمند حضور مردم هستیم، می تواند تسریع کند و انرژی بخش و امیدبخش باشد.

سعادت اشاره نمود: با توجه به اتصالی امام میانی که به امام کلان جامعه دارد می تواند راهنمایی را در موضوعات مختلف در عرصه های مختلف به عهده بگیرد.

معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه توانمدسازی مردم نقش موثری در محرومیت زدایی خواهد داشت، توضیح داد: مشکل اساسی ما در دوره های مختلف نهادسازی و مفهوم سازی و ساختارسازی های مختلف بوده که کنار رفتن مردم را در پی داشت به طور مثال در مواردی در پی خدمت رسانی بودیم اما در نتیجه سبب خروج بیشتر مردم و کنار رفتن آن ها و نهایتا آسیب هایی را سبب شده است.

سعادت اعلام کرد: نقطه ورود امام محله به عنوان امام میانی در شکل گیری حلقه های میانی و گروه های جهادی و مردمی و راهنمایی آن ها و نیز توانمند کردن مردم نقش موثری خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 376

به "مسجد جامعه پرداز ظرفیت های مردم را به آن میدان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجد جامعه پرداز ظرفیت های مردم را به آن میدان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید