واکنش شهرداری تهران به گزارش تشکیل ابر متان در کهریزک

به گزارش مجله راهدیو، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران در واکنش به خبر منتشر شده مبنی بر تشکیل ابر پنج کیلومتری گاز متان در جنوب تهران گفت: هنوز گزارش مکتوبی از سوی نهاد های بالادستی محیط زیست در مورد صحت این خبر نداشته ایم.

واکنش شهرداری تهران به گزارش تشکیل ابر متان در کهریزک

به گزارش ایسنا، عزیزی در حاشیه مراسم بهره برداری از نخستین مرکز MRF تهران در جمع خبرنگاران در مورد انتشار خبری مبنی بر تشکیل ابر پنج کیلومتری گاز متان در جنوب تهران که ادعا می گردد از سوی ناسا منتشر شده، توضیح داد: این موضوع صرفا در حد یک گزارش خبری منتشر شده و پرسش ما از دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران و محیط زیست تهران با این پاسخ روبرو شد که هنوز به صورت مکتوب از دستگاه های بالادستی در این خصوص چیزی منتشر نشده و این مسئله تنها در حد یک خبر است که احتیاج به آنالیز دارد.

اقدامی که در کهریزک موجب فراوری گاز متان گردد انجام نداده ایم

وی اضافه نمود: ما اقدامی که در کهریزک موجب فراوری گاز متان گردد انجام نداده ایم. البته بحث پسماند تر در مجموعه آرادکوه وجود دارد که هوادهی برای آن انجام می گردد؛ اما اقدامی که گاز متان در این مجموعه فراوری کند ما نداشته ایم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران ادامه داد: محل های مختلفی در کهریزک وجود دارد که می تواند در این مسئله عامل باشد. البته اگر اصل موضوع تایید گردد، ولی هنوز گزارشی در این خصوص به صورت مکتوب نداشته ایم.

عزیزی در مورد انتشار بوی نامطبوع در اطراف مجموعه آرادکوه نیز گفت: ظرف یک سال گذشته گزارشی در این خصوص نداشته ایم. اقدامات موثری در این راستا صورت گرفته، ولی اگر ادعا کنیم به صورت کلی بو وجود ندارد، نادرست است. ما مدیریت پسماند را در این مجموعه انجام می دهیم به شکلی که نیمی از زباله های ورودی دفن می گردد بخشی تفکیک و بخشی نیز برای زباله سوز مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 آبان 1401 بروزرسانی: 7 آبان 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 453

به "واکنش شهرداری تهران به گزارش تشکیل ابر متان در کهریزک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شهرداری تهران به گزارش تشکیل ابر متان در کهریزک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید