پرسپولیس در یک وزارتخانه نو

به گزارش مجله راهدیو، داریوش مصطفوی روز یکشنبه پس از جلسه صدور مجوز حرفه ای مدیران استقلال و پرسپولیس با مسوولان فدراسیون فوتبال، گفت: کمیته صدور مجوز حرفه ای یک کمیته مستقل است و هیچ ربطی به جایی خاص ندارد اما به اوضاع مملکت ربط دارد. یعنی مسائلی به گردن استقلال و پرسپولیس است که ربطی به مدیران فعلی آن ها ندارد. از سال 1380 مسائلی انباشته شده و حالا کنفدراسیون فوتبال آسیا فهمیده که با آن ها رو راست نبودیم، بنابراین تحت فشار و کنترل هستیم.

پرسپولیس در یک وزارتخانه نو

وی ادامه داد: همه مسائل این دو باشگاه در جدولی به آن ها داده شده و خدا را شکر هر دو مدیر این باشگاه ها همکاری کامل داشتند. این دو باشگاه یک مشکل بسیار بزرگ دارند که آن هم مشکل مالکیت تیمی است. این دو باشگاه حدود 98 درصد برای دولت هستند. در فوتبال آسیایی و جهانی به این شکل نیست. فوتبال آسیا می گوید بعضی شرکت ها بیایند باشگاه داری نمایند که فوتبال ما به این موضوع آشنایی ندارد.

مصطفوی توضیح داد: خوشبختانه عمده مسائلی که باشگاه های استقلال و پرسپولیس داشتند، حل شده و مسائل کوچکی به جای مانده که به وسیله کمیته بدوی و رییس فدراسیون حل می گردد. من آدم صریح الهجه ای هستم. شهاب الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال خیلی یاری کرد و چند بار تلفن کردند که همه دور هم جمع شوند. امروز به این نتیجه رسیدیم که در این مملکت می گردد اتحاد و همبستگی داشت. تیم های بزرگ ایران، فوتبال مملکت هستند. عصاره تیم ملی در گذشته از استقلال و پرسپولیس بود اما حالا تیم های دیگری در این امر تیم ملی را یاری می نمایند.

وی اضافه کرد: جلسه بسیار خوبی داشتیم و امیدوارم مسائل حل شوند. یک سری مسائل هم هست که باید یاری کنیم تا حل شوند چرا که حسن نیت وجود دارد.

رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها بیان نمود: قرار شد باشگاه پرسپولیس را یک وزارتخانه در اختیار بگیرد و از مدیران آنجا به عنوان فرد باشگاه را اداره کند. اگر کمیته استیناف و بدوی تشکیل شده برای پاک کردن مسائل گذشته است. گذشتگان هم تقصیری نداشتند. بحث مالکیت این دو باشگاه معضلی شده بود که افراد باید از یک سری مسائل می گذشتند.

مصطفوی بیان نمود: یک سری کارشناس در مورد خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس سخت گیری کردند. آن کارشناس باید تفهیم گردد که این کار یک کار حیاتی مملکت است. ما با دانش خود می توانیم کنفدراسیون فوتبال آسیا را سر جایشان بنشانیم.

وی توضیح داد: در حال حاضر اداره مالیات جلوی مدیران دو باشگاه را گرفتند که باید 60 میلیارد بدهید. امروز هم دیدم زنگ زدند و گفتند که باید 5 میلیارد بدهید. این پول ها را از کجا باید بدهند؟ استقلال و پرسپولیس حقوق کارمندهای خود را ندارند که بدهند. باید بیایند این دو باشگاه را یاری نمایند.

رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها در مورد اینکه آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای را می پذیرد یا خیر توضیح داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا یک اختیاراتی به بنده دادند که باید امضای من را قبول نمایند. آن ها نمی توانند حرف من را قبول نداشته باشند. من را راستی آزمایی کردند و دیدند که 50 سال در این فوتبال بودم. ما هم دروغ نمی گوییم. یک سری مسائل است که آن ها هم می دانند به همین راحتی حل نمی گردد. با نتایجی که تیم ملی گرفته باید قبول نمایند. دو باشگاه ما 60 میلیون طرفدار دارند.

مصطفوی گفت: عزیزی خادم در جلسه بیان کرد که من حاضرم مخارج این دو تیم را بدهم. کدام فدراسیون حاضر است چنین کاری کند؟ من امیدوار هستم که این مسائلی که در این اتاق در مورد آن تصمیم گرفتیم روی کاغذ بیاید و روی AFC فشار بگذاریم تا مسائل این دو تیم حل گردد. امیدوارم تیم ها نیز مسائلی که مربوط به کمیته صدور مجوز حرفه ای می گردد را به مسخره نگیرند. این کمیته انقدر قدرت دارد که می تواند حتی مدیران باشگاه ها را تعلیق کند و این اختیاراتی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا به ما داده است. مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خیلی زحمت می کشند و انشاالله این مسائل حل خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 307

به "پرسپولیس در یک وزارتخانه نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس در یک وزارتخانه نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید