گیاه آگلونما را چطور نگهداری کنیم؟

به گزارش مجله راهدیو، خبرنگاران : گیاه آگلونما از گیاهان آپارتمانی است.

گیاه آگلونما را چطور نگهداری کنیم؟

نگهداری از گیاه آپارتمانی اصول خاص خود را دارد.

به گزارش خبرنگاران، فلاح، کارشناس کشاورزی با حضور در برنامه ای تلویزیونی، به طرزی ساده، روش نگهداری از گیاه بسیار زیبای آگلونما را آموزش داده است.

در فیلم زیر، روش نگهداری از گیاه آگلونما را مشاهده می کنید.

آگلونما (گیاه همیشه سبز چینی نیز نامیده می شود) که یک گیاه بسیار تزئینی با چندین گونه جالب است. این گیاه یکی از پرطرفدارترین گیاه های خانگی است - از سبز تیره به نقره ای تغییر رنگ دارد و برخی از آن ها با جزئیات قرمز، رنگ به دکور خانه شما می افزاید.

این گیاه یک گیاهِ کم رشد و مجذوب کننده است که گیاهانی با شاخ و برگ عالی را رشد می دهد و برگ های بیضی بزرگ، باریک و براق در ساقه های کوتاه دارد و از همه مهم تر، نیازمندِ نور کامل خورشید نیست، پس برای داخل خانه مناسب است به ویژه اگر نور در خانه شما محدود باشد.

به نظر می رسد اینکه آیا این گیاه رشدش آسان است یا سخت بحث برانگیز باشد و به طور کلی، اگر یک قاعده ساده را دنبال کنید، جوابگویی آسانتر است:هرچه اختلاف رنگش بیشتر باشد، نور بیشتری نیاز است. در بخش رازهای باغبانی نمناک بیشترخواهیم گفت که این گیاه یک انتخاب عالی برای کسی است که یک گیاه برای نگهداری و پرورش با شاخ و برگهای درخشان می خواهد.

راهنمای نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی آگلونما

شرایط رشد:

نور:

رنگ سبز تیره آگلونما می تواند در نزدیکی سایه نیز رشد کند و در حالی که گونه های متنوع تر نیاز به نور بیشتر تر دارند پس هیچ یک از گونه های آگلونما را مستقیم در معرض آفتاب قرار ندهید.

آب دادن به گیاهان آگلونما:

در تابستان به طور کامل به آن آب بدهید و گیاه را اغلب برای افزایش رطوبت اسپری کنید و در طول زمستان، آبکمک را کاهش دهید، اما اجازه ندهید که گیاه کاملا خشک شود.

دما:

این گیاهان هوای سرد یا دماهای زیر 65 درجه فارنهایت را دوست ندارند پس مطمئن باشید که آن را از پنجره ها یا دریچه هادور نگه میدارید و هرچه آن نقطه گرم تر باشد، بهتر است.

هرس کردن گیاهان آگلونما:

برای از بین بردن گاه به گاه برگ زرد پایین گیاه و یا گل های خراب شده ، هرس کردن بسیار مورد نیاز است.

خاک خوب برای گیاه آگلونما:

خاک خوب زهکشی و تخلیه شده، بسیار مناسب است.

کود مناسب آگلونما:

آگلونما را با کود مایع در طول فصل رشد تغذیه کنید.

قلمه زدن گیاهان آگلونما:

آگلونما معمولا از طریق تولید کنندگان خانگی منتشر نمی شود اما با این حال، می توانید گیاه را در زمان عوض کردن گلدان تقسیم کنید و شاخه های کوچک تر نیز می توانند به عنوان گیاهان جداگانه قرار داده شوند.

عوض کردن گلدان آگلونما:

آگلونما ها کم رشد هستند و هرساله نیاز به تعویض گلدان ندارند و آنها به طور کلی گیاهان کم رشدی هستند، به طوری که طول تنه آنها بسیار کوچک است.

انواع آگلونما:

آگلونما ها برای تولید برگ های مختلف پیوند زده شده اند. مراقب میوه نوع crispum که سمی هستند، باشید و اگر شما بچه یا حیوانات خانگی دارید که ممکن است در مورد این میوه های قرمز کوچک کنجکاو باشند، از داشتن این گیاه اجتناب کنید.

سایر نکات رشد آگلونما:

با توجه به نیاز به رطوبت بالا، برخی از تولیدکنندگان آگلونما را گیاه گلخانه ای می دانند که رشد در محیط گرم، مرطوب و روشن گلخانه ای بهتر انجام خواهد شد.

قاعده شماره یک برای آگلونما :به یاد داشته باشید، نگه داشتنش باید در محل گرم و مرطوب باشد.

آفات در آگلونما:

به شخصه هیچ وقت در گیاه خود آفت ندیدم اما در تبلیغات تجاری آگلونما را با سوسک و کرم های کوچک دیدم اما شما باید از شته چشم پوشی کنید. آفات می توانند از یک گیاه خانگی به گیاه خانگی دیگر سریع انتقال یابند پس بهتر است که آنها را هرچه زودتر کنترل کنید.

مقدار:

آنها در گلدان هایی با مقدار ، 8، 10 و 14 سانتی فروخته می شوند.

سرعت رشد آگلونما:

سرعت رشد آهسته تا ماز طریقی دارند و آگلونمای نقره ای در ماه های گرم رشد بسیار زیادی دارد وآگلونما هایی با رنگ روشن آهسته تر رشد می کنند.

سوالات متداول در مورد آگلونما:

کمک! آگلونمای من سریعا پس از دریافتش، برگ هایش زرد یا قهوه ای شدند.

این موضوع به احتمال زیاد به دلیل شوک جابه جایی است و شوک جابه جایی کاملا طبیعی است و تقریبا تمام گیاهان آن را با از دست دادن چند برگ یا تغییر رنگ در هنگام ورود به یک محیط تازه تجربه می کنند پس بنابراین برگهای خراب را از بین ببرید و مطمئن شوید که دستورالعمل مراقبت را به خوبی دنبال می کنید و اگر مشکل همچنان ادامه داشت، به راهنمای مراقبت مراجعه کنید و ببینید آیا نور یا آب مورد نیاز تنظیم است.

چرا برگ های آگلونمای من پژمرده اند؟

برگ های پژمرده می تواند نشانه ای از نور یا آب نامناسب باشد و در نور خورشید خیلی زیاد، گیاه می تواند ضعیف و پژمرده شود.

در نور کم نیز، برگ ها می توانند شروع به ضعیف شدن و نشان دادن نشانه های ضعف کنند و ترکیبی از لبه های زرد و قهوه ای، خاک مرطوب و برگ های نازک اغلب به دلیل آب زیاد است.

برگ های کاملا زرد یا قهوه ای و خاک خشک معمولا به دلیل کم آبی است و اگر در معرض این علائم هستید، به راهنمای مراقبت مراجعه کنید و به شکل مورد نیاز تنظیم کنید.

چرا ساقه های گیاه من زرد و قهوه ای هستند؟

این مشکل بیشتر به دلیل رطوبت زیاد خاک است و ساقه آگلونما گیاه را در دوره خشکسالی حفظ می کند و اگر آب زیاد در خاک وجود داشته باشد و ساقه ها نیز پر از آب باشند، این کار می تواند گیاه را پوسیده کند. نمناک توصیه می کند که در این مورد، آب ندهید، خاک را هوا دهید و هر گونه ساقه های پوسیده را از بین ببرید و گیاه را فقط زمانی که خاک کاملا در گلدان خشک شده است، آبکمک کنید.

هر چند وقت یک بار باید گیاهم را کود دهی کنم؟

به طور کلی، گیاهان خانگی ازاول بهار تا پاییز رشد میکنند و هر 6 هفته یک بار با یک کود آلی گیاهی، پس از دستورالعمل بسته بندی برای تزریق، بارور می شود NYC گلخانه ای با استفاده از یک کود خفیف در خاک، یک ترکیب با استفاده از کود آلی تولید می کند، بنابراین در 6 ماه اول پس از خرید این گیاه نیازی به کود نیست.

هر چند وقت یک بار باید گلدان گیاهم تعویض شود؟

برای گیاهان رومیزی کوچکتر، ما توصیه می کنیم هر 12-18 ماه یک بار مجددا تعویض گلدان کنید. یک گلدان یک تا دو درجه قطور تر را انتخاب کنید تا گیاه بتواند رشد کند و گلدان خیلی بزرگتر از قبل را انتخاب نکنید، زیرا این کار می تواند ریشه گیاه را از بین ببرد.

هر 24-18 ماه گلدان را تعویض بکنید و یک گلدان 2 - 4 درجه بزرگتر تهیه کنید وعملیات تعویض گلدان را در تابستان و یا پاییز که گیاه قوی تر است، انجام دهید.

منبع: رکنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 220

به "گیاه آگلونما را چطور نگهداری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاه آگلونما را چطور نگهداری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید