6 مورد از رسوم عجیب ازدواج در سراسر جهان

به گزارش مجله راهدیو، رسوم هر قوم و کشوری به دلایلی باستانی ایجاد شده و بعضی از آن ها امروزه صرفأ به علت تفریح همچنان انجام می شوند.

6 مورد از رسوم عجیب ازدواج در سراسر جهان

رسوم عجیب ازدواج در قسمت های مختلفی از جهان و در تمام ادوار تاریخ اجرا شده و می گردد. این رسوم به دلایلی از جمله خوش یمنی وصلت و فرزندآوری و تحکیم روابط زوجین انجام می شده است و در بعضی نقاط جهان همچنان بر قوت خود پابرجاست. با ما در مجله اینترنتی خبرنگاران همراه باشید تا با بعضی از این آداب و رسوم عجیب ازدواج آشنا شوید.

کره جنوبی: ضربه به کف پای داماد

در مراسم عروسی سنتی کره ای، دوستان و خانواده داماد کفش های او را در می آورند و با ماهی یا چوب به کف پای داماد ضربه وارد می نمایند. اعتقاد بر این است که این رسم نمادی از القای قدرت به داماد و آماده سازی او برای زندگی زناشویی و دفع ارواح شیطانی از اوست.

اسکاتلند: سیاه کردن عروس و داماد

در بعضی از جوامع اسکاتلندی رسم بر این است که عروس و داماد را با مواد مختلف چسبناک و بدبو مانند غذای فاسد، قیر، پر و آرد بپوشانند. این کار برای دفع ارواح شیطانی و به ارمغان آوردن خوش شانسی برای زوج انجام می گردد.

چین: ازدواج با گریه

یکی از رسوم عجیب ازدواج در منطقه ها خاصی از چین ازدواج با گریه است. در گروه قومی توجیا، عروس باید به مدت یک ماه قبل از عروسی هر روز یک ساعت گریه کند. با نزدیک شدن به روز عروسی، اقوام زن او نیز به گریه می پیوندند. این اشک ها را نشانه شادی و خوشبختی می دانند.

فیجی: اهدای دندان نهنگ

در عروسی های فیجیایی، از داماد انتظار می رود که یک دندان نهنگ را به عنوان نماد احترام و ثروت به خانواده عروس تقدیم کند. هدیه دندان، معروف به تابوا اهمیت زیادی دارد و بخش مهمی از مراسم عروسی است.

آلمان: مراسم اره

بعد از مراسم عروسی در آلمان، عروس و داماد باید با هم کار نمایند تا با استفاده از اره دو دسته، یک کنده بزرگ را از وسط نصف نمایند. این رسم که از رسوم عجیب ازدواج است، نمادی از توانایی عروس و داماد برای همکاری با یکدیگر، غلبه بر چالش ها و نشان دادن کار تیمی آن ها به عنوان یک زوج متاهل است.

سوئد: دروازه بوسه

در عروسی های سوئدی، در محل پذیرایی جایگاهی به نام دروازه بوسه برپا می گردد. وقتی زوج تازه ازدواج نموده وارد سالن می شوند، باید زیر دروازه یکدیگر را ببوسند. دروازه بوسه به این علت از رسوم عجیب ازدواج است که با ترک اتاق به وسیله داماد، همه مردان برای بوسیدن عروس صف می کشند و عروس هم می تواند هر کس را که می خواهد ببوسد. به محض بازگشت داماد به اتاق این بوسه ها خاتمه پیدا می نمایند. این رسم سنتی سرگرم نماینده و مفرح است که در عروسی های سوئدی به شکل بازی دسته جمعی اجرا می گردد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب مغولستان بدون سایه چنگیز خان را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 549

به "6 مورد از رسوم عجیب ازدواج در سراسر جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مورد از رسوم عجیب ازدواج در سراسر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید