این مواد غذایی را فریز نکنید، سم فراوری می گردد!

به گزارش مجله راهدیو، فریز کردن مواد غذایی با توجه به نوع ماده غذایی بایستی انجام گردد. بعضی از مواد غذایی با نگهداری در فریزر علاوه بر از دست دادن خواص تبدیل به سمی می شوند که ما وارد بدنمان می کنیم.

این مواد غذایی را فریز نکنید، سم فراوری می گردد!

فریز کردن مواد غذایی و نگهداری صحیح آنها با توجه به نوع ماده غذایی فرق دارد و نمی توان گفت تمام مواد غذایی در یخچال و یا فریزر سالم می مانند. برخی از مواد غذایی مصرفی با توجه به ترکیباتی که دارند بعد از گذشت مدتی غیر قابل مصرف خواهند بود حال این نگهداری در یخچال باشد یا فریزر.

همه ما از ضرورت یک یخچال فریزر در زندگی مدرن آگاهیم و به شدت نیز به آنها وابسته هستیم در عین حال به خوبی از روند تخریب مواد غذایی بر اثر سرما نیز با خبر هستیم.سرمای زیاد هم کیفیت مواد غذایی را پایین می آورد و هم طعم و مزه آنها را تغییر می دهد، با این حال برخی از مواد نسبت به سرما حساس تر هستند. بهتر است این مواد را در یخچال یا فریزر نگهداری نکنید هرچند که همین حالا برخی از آنها در یخچال و فریزر شما جاسازی شده اند.

برترین راه ماندگاری نان فریز است اما این کار باعث می گردد نان سریع تر خشک گردد. نان های صنعتی را به جای فریز کردن در دمای اتاق تا چهار روز نگه داری کنید.

نکاتی در خصوص نگهداری صحیح مواد غذایی

ـ اگر به فکر دریافت ویتامین و مواد مغذی سبزیجات هستید بهتر است آنها را به مقدار مصرف و تازه تهیه کنید.

ـ نگهداری سیب زمینی در یخچال بر طعم و مزه آن اثر می گذارد. سیب زمینی رطوبت را به وسیله کیسه پلاستیک جذب می نماید و روند فساد آن افزایش پیدا می نماید.

ـ میوه هایی مثل سیب، موز، توت فرنگی و آلبالو را بهتر است در خارج از محیط یخچال نگهداری کنید. کیفیت این مواد در دمای کم پایین می آید. اگر میوه خنک می خواهید آنها را تازه تهیه کنید و قبل از مصرف چند دقیقه در دمای یخجال بگذارید.

ـ نگهداری گوجه فرنگی در فریزر طعم و خاصیت آن را از بین می برد و باعث آب افتادن آن می گردد و تمامی خواص آن را از بین می برد.

ـ سس گوجه فرنگی و سویا بخاطر داشتن سرکه نیازی به نگهداری در یخچال ندارند و تا یک ماه قابل مصرف هستند.

ـ بیشتر روغن ها در محیط اتاق قابل نگهداری هستند. اصلا نیازی به نگهداری آنها در یخچال نیست. روغن ها را در محیط خشک و دور از نور و حرارت نگهدارید.

ـ انواع قهوه فقط در محیط با دمای ثابت اتاق سالم نگهداری می شوند.کیفیت قهوه را با قرار دادن در یخچال پایین نیاورید.

ـ خربزه و طالبی طعم و مزه مواد دیگر را جذب می نمایند و بهتر است کمتر در یخچال قرار بگیرند.

ـ نگهداری عسل در یخچال باعث ایجاد شکرک در آن می گردد. عسل را دور از نور و در دمای محیط قرار بدهید.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1403 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 601

به "این مواد غذایی را فریز نکنید، سم فراوری می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مواد غذایی را فریز نکنید، سم فراوری می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید