تور چین ارزان: تقدیر از ایرانشناسان چینی

به گزارش مجله راهدیو، ایرانشناسان چینی از سوی رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در پکن تقدیر شدند.

تور چین ارزان: تقدیر از ایرانشناسان چینی

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ایسنا: روابط عمومی بنیاد سعدی، مراسم تقدیر از ایرانشناسان چینی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پکن و با همکاری دانشگاه پکن به دو صورت برخط و غیر برخط برگزار گردید.

در این برنامه ، گواهینامه تقدیر سفیر ایران در پکن به همراه هدایایی به رسم یادبود به ایرانشناسان برجسته چین اهدا شد.

عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در پکن در این برنامه اعلام کرد: به علت شیوع کرونا و محدودیت های ایجادشده توفیق ملاقات حضوری استادان ایرانشناس از اینجانب سلب شده است، ولی این به معنا نیست که ما از فعالیت های ایرانشناسی آن ها غافل باشیم. پیوسته کارهای آن ها را درمی بابیم و ارج می نهیم.

او اضافه نمود: رایزنی فرهنگی ایران در چین افتخار دارد که از شما استادان به عنوان استادان فعال در حوزه ایرانشناسی در سال 1400 قدردانی کند.

در ادامه، هر یک از استادان دقایقی به بیان مطالب خود پرداختند و دو نفر از دانشجویان ایرانشناس به زبان فارسی ارادت خود را به ساحت فرهنگی ایران اعلام کردند.

یاجی ده، استاد دانشگاه یونن و رییس پژوهشگاه جنوب و غرب آسیا و رییس مرکز ایرانشناسی دانشگاه یونن نیز اظهار کرد: وظیفه مشترک ما استادان معرفی فرهنگ و تاریخ با نام ایران است. اگرچه امروز ما درگیر محدودیت های کرونایی هستیم اما این مسأله ما را از انجام وظیفه دور نداشته است.

جی کی یون، استاد دانشگاه جنوب غربی چونگ چینگ و رییس مرکز ایرانشناسی این دانشگاه هم گفت: هر میزان درباره تاریخ و فرهنگ ایران می نویسم و می خوانم، ارادتم بیشتر می گردد زیرا آداب و رسوم ایران همراه با تفکر و اندیشه است.

وانگ فینگ، استاد دانشگاه نینگ شای آخرین سخنران این برنامه بود که نکاتی را در مورد راه های توسعه ایرانشناسی در چین اعلام کرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 182

به "تور چین ارزان: تقدیر از ایرانشناسان چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین ارزان: تقدیر از ایرانشناسان چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید