راه های غلبه بر ترس از پرواز ، سفری امن و راحت

به گزارش مجله راهدیو، بسیاری از ما مجبور هستیم تمام سال را برای داشتن یک تعطیلات خاطره انگیز صبر کنیم، اما ترس از پرواز کردن می تواند از شیرینی تمایل به سفر کردن بکاهد. افراد بسیاری همیشه با این ترس دست و پنجه نرم می نمایند و با روش های مختلف سعی در کنترل این ترس و تجربه یک سفر به یادماندنی دارند. در نوشتار راه های غلبه بر ترس از پرواز، قصد داریم راهنمای آمادگی فکری برای سفر با هواپیما را در اختیار شما بگذاریم و روش های غلبه بر ترس از پرواز را خاطر نشان کنیم. با خبرنگاران همراه باشید.

راه های غلبه بر ترس از پرواز ، سفری امن و راحت

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: استفاده از تئوری

بسیاری از افراد به این علت از سفر با هواپیما می ترسند که در ناخودآگاه خود عقیده دارند یک شی فلزی بزرگ نمی تواند در هوا معلق بماند. برای غلبه کردن بر این شک و تردیدها در بین روش های غلبه بر ترس از پرواز، بهتر است کمی در خصوص تئوری پرواز با هواپیما اطلاعات کسب کنید؛ مثلا اینکه یک وسیله نقلیه هوایی به خوبی یک خودرو که در جاده حرکت می نماید، در هوا جابجا می گردد. توربولانس یا تلاطم، تنها به علت حرکت هواپیما در هوای سنگین به وجود می آید؛ دقیقا مانند همان اتفاقی که برای یک خودرو در یک جاده بد رخ می دهد و در نهایت اینکه گردانندگان پروازها، مسیر پروازهای مختلف را طوری برنامه ریزی می نمایند که هیچ وسیله نقلیه هوایی با وسیله دیگری برخورد نکند.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: تحقیق در خصوص آمار و ارقام

آمار و ارقام در این زمینه دوست شما هستند؛ زیرا بر اساس برآوردها، ریسک کشته شدن در یک سقوط هوایی بسیار بسیار پایین است. برای اینکه بیشتر متوجه این ریسک پایین شوید، بهتر است آن را با سایر ریسک ها مقایسه کنید. برای مثال، مردن بخاطر مسمومیت غذایی از مردن در یک سانحه هوایی بسیار آسان تر و معمول تر است. خطرناک ترین وسیله نقلیه شناخته شده در دنیا خودرو است. یک وسیله نقلیه هوایی در حدود 6000 بار ایمن تر از خودرو هست.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: کسب آمادگی برای تجربه

ترس و هل شدن بخاطر پرواز، معمولا برای مسافرانی که یک تجربه تازه را از سر می گذرانند، اتفاق می افتد. بدن ما می تواند به یک تغییر فشار عکس العمل نشان دهد؛ بنابراین از قبل در خصوص اینکه در طول پرواز، چه اتفاقی برای شما و هواپیما می افتد تحقیق کنید. اگر در احساسات شما تغییرات کوچکی صورت پذیرد، مسئله ای کاملا نرمال است. سرعت بسیار زیاد در هنگام آغاز پرواز و فرود آمدن کاملا طبیعی است. تکان خوردن بال ها در طول پرواز کاملا نرمال است. وقتی هواپیما به ارتفاع بالا می رسد، به نظر می رسد که در یک نقطه متوقف شده اما اینگونه نیست.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: دانستن در خصوص فرودگاه ها

وقتی ببینید چه تعداد زیادی از مردم هر روز از طریق هواپیما سفر می نمایند و چطور هواپیماها به صورت منظم تحت بازرسی و تعمیر قرار می گیرند، احساس آرامش بیشتری پیدا خواهید کرد. بنابراین توصیه می کنیم در بین روش های غلبه بر ترس از پرواز، به یک فرودگاه بروید و به عملکرد بخش های مختلف آن دقت کنید. هر کدام از وسایل نقلیه موجود در فرودگاه ها، هر پنج سال یک بار، مورد تعمیر و کنترل کامل قرار می گیرند. در ضمن قبل از هر پرواز، یک بازرسی دقیق در خصوص آن ها انجام می گردد. تست های موقت کامل بر روی هواپیماها هر سه ماه یک بار اتفاق می افتند.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: انجام پروازهای بیشتر با فاصله کمتر

افرادی که از پرواز کردن می ترسند، معمولا متوجه می شوند که بعد از انجام چندین پرواز، ترسشان می ریزد. بنابراین بهتر است سعی کنید پروازهای بیشتر با فاصله کمتر انجام بدهید تا کم کم ترستان از بین برود.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: دوری کردن از اخبار بد

قبل از اینکه زمان پرواز کردنتان فرا برسد، خودتان را از اخبار بد محافظت کنید. اصلا لازم نیست قبل از سفر در خصوص سوانح هوایی و سقوط هواپیماها چیزی بدانید. از خواندن اخبار بد و راه دادن افکار منفی به فکر خود خودداری کنید تا در کمال آرامش برای پرواز خود آماده شوید.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: تنفس درست

اگر در طول پرواز احساس ترس می کنید، با این احساس بجنگید و دستپاچه نشوید. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که تنفس خود را کنترل کنید. سه ثانیه نفس بکشید؛ سه ثانیه نفس خود را نگه دارید؛ سه ثانیه نفس بکشید؛ سه ثانیه نفس خود را نگه دارید. آنقدر به این کار ادامه دهید تا احساس کنید ترستان از بین رفته است.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: قبول کردن عدم کنترل

ترس از پرواز از بسیاری از جهات به احساس نداشتن کنترل بر موقعیت مربوط می گردد. بنابراین، بهتر است این حقیقت را بپذیرید که هواپیمایی که در حال سفر کردن با آن هستید، از طریق افراد حرفه ای و با تجربه ای که به میزان کافی در این زمینه تخصص و کارآمدی دارند کنترل می گردد و آن ها می توانند از پس غیر منتظره ترین شرایط بر بیایند.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: کوشش بر پرت کردن حواس خود

در طول پرواز، سعی کنید حواس خود را پرت کنید تا ریسک های این کار را بخاطر نیاورید. مثلا می توانید یک کتاب بخوانید؛ با کسی که کنار دستتان نشسته است به یک بازی مشغول شوید؛ غذا بخورید؛ با گوشی خود بازی کنید؛ در فکر خود مسائل ریاضی را حل کنید.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: استفاده از تخیل

شهری که قرار است بزودی به آن برسید را تصور کنید یا به مکانی که به شما احساس آرامش می دهد، فکر کنید. رویاها و آرزوها و خاطرات خوبتان را بخاطر بیاورید. این مورد از راه های غلبه بر ترس از پرواز هست.

نکات مهم برای غلبه کردن بر ترس از پرواز: اجازه ندادن به غلبه ترس

همه انسان ها ترس دارند و اغلب آن ها از سفر با هواپیما می ترسند. اما بسیاری از آن ها این ترس را کنترل می نمایند و به آن اجازه نمی دهند، توسعه پیدا کند. بهتر است اراده کنید که در برابر ترس خود بایستید و اجازه ندهید شما را در بر بگیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 482

به "راه های غلبه بر ترس از پرواز ، سفری امن و راحت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های غلبه بر ترس از پرواز ، سفری امن و راحت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید