کریستیانو رونالدو؛ زورو یا مایکل جردن؟

به گزارش مجله راهدیو، می توانید به جنگ طبیعیت بروید و کوشش کنید جلوی اتفاقاتی که قرار است بیفتد را بگیرد، اما هرگز تضمینی نیست که بتوانید پیروز شوید. درست مثل اتفاقات طبیعی که در پاییز رخ می دهد: برگ درختان می افتد، روز ها کوتاه تر می شوند و کریستیانو رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی می نماید. هیچ کسی نمی تواند مانع از رخ دادن چنین اتفاقات طبیعی گردد؛ حتی اگر منچستر یونایتد در بحران باشد و یا حتی اگر پل پوگبا روز های خوبی را سپری نکند. حتی اگر کسی متوجه نگردد، اولگنار سولسشائر چطور شرایط را در یونایتد روی ریل قرار می دهد، باز هم کریستیانو رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا کار طبیعی خودش را انجام می دهد. او همین حالا بعد از 4 مسابقه، 5 گل زده و خودش را مشغول این لیگ معتبر نموده است.

کریستیانو رونالدو؛ زورو یا مایکل جردن؟

همین سه شنبه شب، مهاجم پرتغالی منچستریونایتد در برگامو دبل کرد تا برای سومین بار در فصل، بعد از 4 بازی، شیاطین سرخ را نجات دهد؛ یکبار با یک گل برای شکست دادن ویارئال در وقت های اضافه، یکی دیگر با گلزنی در دقیقه 81 برابر آتالانتا در ماه اکتبر و به تازگی هم گلی تازه، باز هم در وقت های اضافه، برابر آتالانتا، این بار برای رهایی منچستریونایتد از شکست در ایتالیا.

جادوگر بزرگ

رونالدو این روز ها همزمان سوپرمن و زورو است؛ فوق بشری که هر بار یک گل جادویی برای رقبایش کنار می گذارد. درخشش او آن قدر محسوس است که سرمربی اش، سولسشائر، جرات به خرج دهد او را با اسطوره ای بی بدیل مقایسه کند. او لیدر تیم است و کارش که همان گلزنی است را انجام می دهد. کریستیانو برای ما حکم مایکل جردن برای شیکاگو بولز را دارد. آن ها قهرمان هایی هستند که تیم های بزرگ را می سازند. سولسشائر درحالی به تعریف و تمجید از فوق ستاره پرتغالی اش پرداخته که می داند تا چه حد، این روز ها مدیون او است. همین سه شنبه شب، بار دیگر کریستیانو رونالدو، مثل کاری که از ابتدای فصل تا به حال انجام داده، بار تیم را به دوش کشیده و سرنوشت بازیکنان را در دست خودش نگه داشت. البته که این مورد چندان عجیب هم نیست، چون برای کسی که 5 بار لیگ قهرمانان اروپا را برده، رقم زدن چنین اتفاقاتی امری طبیعی است. خودش می گوید: تا ثانیه های پایانی باور داشتیم که می توانیم نتیجه را عوض کنیم. من به تیمم یاری کردم تا یک امتیاز بگیریم. هرگز تسلیم نمی شویم و فکر می کنم این نتیجه، برای ما خوب بود. هرچه که زمان بگذرد، تیم ما بهتر و بهتر می گردد.

اریک بایی، مدافع منچستریونایتد که در ملاقات برابر آتالانتا، حسابی به وسیله دوان زاپاتا اذیت شد هم بعد از بازی یکی دو جمله مهم درباره کریستیانو رونالدو به زبان آورد: وقتی رونالدو در زمین حضور دارد همواره امید به گلزنی هم وجود دارد. این موضوع در دی ان ای او نهفته است. ورنالدو حالا به تنهایی محل عذابی برای آتالانتا شده، چون نه تنها در ملاقات رفت درس مهمی به این تیم ایتالیایی داد بلکه در ملاقات برگشت هم مانع از رسیدن آن ها به پیروزی شد. در ملاقاتی که به نظر می رسید حق آن ها بیش از یک امتیاز باشد. با این حال وقتی کریستیانو رونالدو، دارنده 5 توپ طلا در زمین حضور داشته باشد، شرایط همواره بر وفق مراد تیم رقیب نخواهد بود. امری که جان پیرو گاسپرینی، سرمربی آتالانتا، با یکی دو جمله کوتاه درباره کریس، اینطور شرحش می دهد: کریستیانو رونالدو؟ چه چیزی درباره اش بگویم... او باورنکردنی و دیوانه کننده است

یک فرایند دیوانه کننده

اتفاقات بازی رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در خانه مقابل آتالانتا برای منچستریونایتد تکرار شد و باز هم کریس رونالدو تیم را از شکست مقابل تیم شگفت انگیز برگامویی نجات داد. اگر در بازی رفت، یک بازگشت بزرگ رقم خورد، این بار در برگامو، منچستریونایتد در انتهای هر نیمه با گل های رونالدو عقب ماندگی را جبران کرد و یک امتیازی را گرفت که شاید پل صعودش به مرحله حذفی باشد. از طرفی با این برد، بار دیگر سولسشائر خطر اخراج قریب الوقوعش از مربیگری شیاطین سرخ را اندکی دورتر از قبل دید.

رکورد شکن یعنی رونالدو

قصه اصلی شب اول هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، قطعا رونالدو بود؛ جواهری که با 36 سال و 27 روز سن به مسن ترین زننده 2 گل در یک بازی اروپایی تاریخ منچستریونایتد تبدیل شد. ستاره تیم رقیب هم در نوع خودش رکوردشکن بود. دوان زاپاتا به اولین بازیکن از زمان درخشش رونالدینیو در بازی فوریه 2010 تبدیل شد که در بازی یک تیم ایتالیایی مقابل منچستریونایتد در لیگ قهرمانان یک گل و یک پاس گل به نام خودش ثبت می نماید. نباید فراموش کنید رونالدو پس از فن نیستلروی در سال 2003، اولین بازیکنی شده که در 4 بازی متوالی منچستریونایتد در لیگ قهرمانان گل می زند. از دیگر خوب های منچستریونایتد، برونو فرناندس، هموطن رونالدوست. از زمان پیوستن او به شیاطین سرخ، هیچ بازیکنی در لیگ برتر انگلیس به مقدار این پرتغالی در گل های تیمش تاثیر مستقیم نداشته است.

فاجعه خط دفاعی

هر چند حال رونالدو خوب است، اوضاع خط دفاعی منچستریونایتد افتضاح به نظر می رسد. دار و دسته کاپیتان مگوایر با دریافت 2 گل از آتالانتا شمار گل های خورده منچستریونایتد در تمامی رقابت های این فصل را به 25 رساندند و حالا فقط نوریچ با 28 و لسترسیتی با 26 گل خورده در بین تمام تیم های لیگ فزونی اوضاع دفاعی بدتری نسبت به منچستریونایتد در تمامی جام های این فصل دارند.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 171

به "کریستیانو رونالدو؛ زورو یا مایکل جردن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریستیانو رونالدو؛ زورو یا مایکل جردن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید