خواب خوب شبانه به سال های عمر می افزاید

به گزارش مجله راهدیو، محققان دریافتند جوانانی که عادات خواب بهتری دارند، کمتر احتمال دارد زودتر بمیرند. حدود 8 درصد از مرگ و میر ها به هر دلیلی را می توان به الگو های خواب نامناسب نسبت داد.

خواب خوب شبانه به سال های عمر می افزاید

دکتر فرانک کیان، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشکده پزشکی هاروارد، گفت: ما دریافتیم هر چه خواب بهتر باشد، محافظت بیشتری در برابر مرگ زودهنگام به هر علتی، از جمله بیماری قلبی، ایجاد می شود.

کیان در ادامه اضافه کرد: این یافته ها تأکید می کند که فقط داشتن ساعات کافی خواب کافی نیست. شما واقعاً باید خواب آرام داشته باشید و مشکل زیادی برای به خواب رفتن و خوابیدن نداشته باشید.

محققان عادت خواب خوب را بدین ترتیب تعریف می کنند: خواب هفت تا هشت ساعت در شب؛ داشتن مشکل در به خواب رفتن یا خواب ماندن کمتر از دو بار در هفته؛ عدم استفاده از هیچ نوع داروی خوابی، و احساس استراحت خوب در هنگام بیدار شدن حداقل پنج روز در هفته.

کیان می گوید: اگر افراد همه این رفتار های خواب ایده آل را داشته باشند، احتمالاً عمر طولانی تری خواهند داشت. بنابراین، اگر بتوانیم خواب را به طور کلی بهبود بخشیم، و شناسایی اختلالات خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ممکن است بتوانیم از برخی از این مرگ های زودرس جلوگیری کنیم.

برای این مطالعه، محققان از داده های بیش از 172000 نفر (میانه سن: 50) استفاده کردند که بخشی از یک نظرسنجی بهداشتی سراسری بین سال های 2013 و 2018 بودند. محققان هر فرد را تقریباً 4.3 سال تحت نظر داشتند.

بیش از 8600 نفر از پاسخ دهندگان نظرسنجی جان خود را از دست دادند: 30 درصد از بیماری قلبی؛ 24 درصد از سرطان و 46 درصد از علل دیگر.

در مقایسه با افرادی که فاکتور های خواب خوب شأن صفر تا یک بود، شرکت کنندگان دارای هر پنج عامل مفید خواب 30 درصد کمتر احتمال داشت به هر دلیلی بمیرند. 21 درصد کمتر احتمال دارد که در اثر بیماری قلبی جان خود را از دست بدهند. احتمال مرگ ناشی از سرطان 19 درصد کمتر است. همچنین محققان دریافتند که احتمال مرگ به دلایل دیگر 40 درصد کمتر است.

امید به زندگی برای مردان 4.7 سال بیشتر و برای زنانی که هر پنج معیار خواب با کیفیت را داشتند، 2.4 سال بیشتر از آن هایی بود که هیچ یا فقط یک مورد را داشتند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اسفند 1401 بروزرسانی: 9 اسفند 1401 گردآورنده: rahdio.ir شناسه مطلب: 510

به "خواب خوب شبانه به سال های عمر می افزاید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب خوب شبانه به سال های عمر می افزاید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید